دیدار رئیس اجرائیه کشور از سنگرهای ارتش ملی در مسیر کابل – ننگرهار

دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، شام‌گاه روز دوشنبه و پس از بازگشت از مراسم تدفین پیرسید احمدگیلانی رئیس پیشین شورای عالی صلح، از سنگرهای ارتش ملی در مسیر راه کابل – ننگرهار دیدارکرد و به مشکلات شان گوش فرا داد و از فداکاری‌های شان قدردانی نمود و شهامت‌ شان را ستود.

دکتور عبدالله عبدالله در صحبت با آنان گفت: با آنکه داعش به یک تهدید جهانی بدل گردیده است، ولی از اثر قربانی‌ها و قهرمانی‌های شما و در مجموع قوای مسلح کشور، شکست خورده و برنامه‌های شان نقش برآب و در رسیدن به هدف‌های شان ناکام گردیده اند.

رئیس اجرائیه کشور تصریح نمودکه داعش و طالب‌ها در مناطق شرقی کشور و در ولایت‌های هلمند، فراه و زابل، ضربات مرگ‌بار خورده و متحمل تلفات سنگین گردیده‌اند.

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور علاوه کردکه بزرگ‌ترین نمونه از رشادت و تعهد تان همین است که در چنین روز بارانی و به منظور دفاع از مردم و کشور تان و برای تامین امنیت آنان، با چنین شور و اشتیاق در سنگرهای تان حضور دارید و مصروف انجام وظیفه مقدس تان هستید و در پاسخ به اینهمه، اعلام می‌نمایم که حکومت تان، متعهد به حمایت همه جانبه از شما و ارزش‌گذاری به رشادت‌های شما است.

رئیس اجرائیه افزودکه دلیل دیدارم با شما، باخبر شدن از وضعیت تان بودکه خوش‌بختانه کدام شکایتی از کاستی‌ و کمبودی‌یی نبود و با این‌حال، ما متعهد هستیم که به سربازان، زخمی‌ها و خانواده‌های شهدا و مشکلاتی که موجود باشد، به وقت و زمان معیّن رسیدگی نماییم.

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، در دیدارش با نیروهای امنیتی کشور، به تحکیم روابط و بهبود همکاری میان آنان و مردم تاکید و از آن به عنوان کلید اصلی برای نایل شدن به موفقیت‌های چشم‌گیر یاد نمود.

وی به دوام صحبت‌هایش افزودکه پالیسی دولت افغانستان در مورد صلح و گفتگو با مخالفان مسلح، واضح و روشن است. دروازه‌های گفتگو باز است ولی طالب‌ها به جای آنکه از این فرصت استفاده بهینه کنند، راه و مسیر جنگ را انتخاب نموده و گمان می‌کنندکه از این طریق به مقصد می‌رسند، ولی مشخص است که جنگ یک تجربه ناکام است و هیچ‌کسی به جایی نمی‌رسد.

دکتورعبدالله عبدالله هم‌چنان و در ادامه سخنان خویش افزودکه از یک‌سو، تروریستان می‌خواهند از افغانستان به عنوان یک‌تختۀ خیز برای رسیدن به هدف‌های شوم شان استفاده کنند و از جانب دیگر، کشورهای همسایه با حمایت ازآنان، در صدد تداوم جنگ در افغانستان هستند.