رئیس اجرائیه کشور در دیدار با وزیر امورخارجه ازبیکستان: خواستار حمایت تان از عضویت افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای هستیم!

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از چاشت روز سه‌شنبه با عبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجه ازبیکستان در کاخ سپیدار دیدار و پیرامون تحکیم و گسترش روابط میان دو کشور گفتگو نمود.

رئیس اجرائیه گفت، افغانستان اکنون عضو ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای است و از چندین سال به اینسو درخواست برای عضویت کامل در این سازمان را نموده است و از دولت دوست ازبیکستان توقع داریم که از افغانستان برای کسب عضویت کامل این سازمان، حمایت نمایند.

وزیر امور خارجۀ ازبیکستان گفت که در سیاست خارجی کشورش، کشورهای همسایه از جایگاه خاصی برخوردار هستند و بر همین مبنا، علاقمند بهبود روابط با افغانستان می‌باشد.

وی علاوه کردکه در این سفر، وی چند توافقنامه را با وزیر امورخارجه افغانستان امضا نموده است و امیدوار است که بعد از این و در آیندۀ نزدیک، روابط میان دو کشور بهبود یابد.

آقای کاملوف تاکیدکردکه کشورش خواستار گشایش یک فصل جدید روابط با افغانستان است و می‌خواهدکه در این مرحله، در بخش‌های امنیتی، اقتصادی و سیاسی همکاری‌های مشترک صورت گرفته و هم‌چنان به همکاری‌های خویش در پروسه صلح افغانستان نیز ادامه دهد.

دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز امتنان از حسن نیت و برنامه‌های دولت ازبیکستان گفت که افغانستان نیز خواستار داشتن روابط حسنه با کشورهای همسایه می‌باشد و طرفدار تحکیم و گسترش روابط با ازبیکستان بوده و علاقمند استفاده بهینه از فرصت‌های مشترک میان کشورهای همسایه و منطقه و به ویژه با ازبیکستان می‌باشد.