دیدار رئیس اجرائیه کشور با سفیر غیر مقیم لیتوانیا

دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، روز سه شنبه با روکاس بیرنوتاس سفیر غیرمقیم لیتوانیا در کابل دیدار و گفتگو کرد.

گسترش‌ همکاری‌ها در عرصه‌های امنیتی و اقتصادی میان دو کشور، محور اصلی مباحث در این ملاقات را تشکیل می‌داد.

سفیر غیر مقیم لیتوانیا گفت که نیروهای کشورش در چوکات ناتو و در ولایت غور مصروف خدمت هستند و در بخش بازسازی ولایت غور و آموزش نیروهای امنیتی افغان، همکاری می‌نمایند.

وی علاوه کردکه کشور متبوعش، اکنون نیز علاقمند کار مشترک در عرصه‌های مختلف با جانب افغانستان است و گزینش وی به عنوان سفیر در افغانستان به معنی شروع مرحله جدید در روابط میان دو کشور می‌باشد.

آقای بیرنوتاس تاکیدکردکه لیتوانیا در قسمت ترانسپورت و ترانزیت از تجربه‌های مثبت، موثر و موفقی برخوردار است و حاضر است این تجربه‌ها را با دولت افغانستان در میان بگذارد و در راستای تحقق آن همکاری کند.

رئیس اجرائیه کشور ضمن ابراز خیرمقدم به سفیر لیتوانیا گفت که دولت و مردم افغانستان، از همکاری‌های لیتوانیا در چوکات تیم بازسازی و تیم آموزشی این کشور صمیمانه امتنان می‌نمایند.

دکتور عبدالله عبدالله علاوه کردکه افغانستان در سطح کشورهای منطقه، از موقعیت و جایگاه عالی و ویژه‌ای برخوردار است و با نظرداشت همین موضوع، دولت افغانستان می‌خواهدکه این موقعیت و این شانس را با سایر کشورهای همسایه و منطقه، برای گسترش تجارت و بازرگانی شریک ساخته و یک‌جا با آنان به پیش برود.

وی خطاب به سفیر غیر مقیم لیتوانیا گفت که اعطای ویزا به شهروندان افغان و ایجاد سهولت‌های لازم برای آنان، باعث خواهد شد تا روابط میان دوکشور، در عرصه‌های مختلف، تحکیم و گسترش یابد.