دیدار وداعیه رئیس اجرائیه کشور با سفیر اندونیزیا در کابل

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در دیداری وداعیه با محترم انشوری تاج الدین سفیر اندونیزیا در کابل، به مسائل مرتبط میان دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداخت.

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در این ملاقات، از کارکرد چهارسالۀ سفیر اندونیزیا در افغانستان قدردانی نمود و برای وی آرزوی موفقیت‌های بیش‌تر نمود.

دکتورعبدالله عبدالله از افغانستان و اندونیزیا به عنوان دوکشور دوست یاد نمود و از حمایت اندونیزیا از موقف افغانستان در سازمان همکاری‌های کشورهای اسلامی ابراز امتنان نمود.

رئیس اجرائیه کشور، گسترش همکاری‌ها میان دو کشور در عرصه‌های مذهبی و فرهنگی را مهم عنوان نمود و تاکیدکردکه همکاری‌ها در این بخش‌ها باید بیش‌تر از پیش گسترش یابد.

انشوری تاج الدین سفیر اندونیزیا درکابل به متعهد بودن کشورش برای همکاری در عرصه‌های مخلتف با افغانستان تاکید و تصریح نمودکه آنان نیز علاقمند تحکیم روابط و توسعه وگسترش همکاری‌ها با دولت و مردم افغانستان می‌باشند.

وی علاوه کردکه اندونیزیا هم‌چنان از روند صلح دولت افغانستان حمایت می‌نماید و توقع داردکه این تلاش‌ها همراه با پیش‌رفت و دستاورد باشد.

آقای تاج الدین در همین‌حال، در مورد اعطای بورسیه‌های تحصیلی به دانش‌جویان افغان معلومات داد و تاکیدکردکه این روند، هم‌چنان ادامه خواهد یافت.