پیام تسلیت رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند با وفات نابهنگام سید مظفر دره صوفی یکتن از ژورنالیستان و نویسندگان مطرح افغانستان

إنالله و إنا إلیه راجعون

با کمال تاسف اطلاع حاصل کردیم که محترم سید مظفر دره صوفی، یکتن از ژورنالیستان و نویسندگان پرکار، توانا و چیره دست کشور دار فانی را وداع گفته است.

مرحوم دره صوفی بیشتر از سه دهه از عمر پربار خود را صرف اطلاع رسانی و تحلیل رویدادها و وقایع جاری در کشور کرده و صدها مقاله بلند و تحلیل‌های کوتاه رسانه‌یی از وی در رسانه‌های چاپی و الکترونیک کشور منتشر شده‌است.

مرحوم دره صوفی با تعداد زیادی از رسانه‌های کشور از جمله هفته نامه ایتلاف ملی٬ روزنامه نخست، رزنامه ماندگار، روزنامه انصاف، هفته نامه پیام مجاهد، هفته نامه اقتدار ملی و روزنامه راه نجات همکاری قلمی داشت، و خبرگزاری‌های جمهور و آوا نیز به انتشار تحلیل‌ها و نوشته‌های وی دست یازیده‌اند.

آقای دره صوفی عضو بورد پالیسی ایتلاف ملی بود و برای مدت دوسال در جریان انتخابات 93 و پیش از آن به عنوان مدیر مسوول هفته نامه ایتلاف ملی نیز ایفای وظیفه کرده‌است.

در شرایط کنونی که کشور ما راه دشوار تامین صلح و نهادینه سازی وحدت ملی را می‌پیماید، آقای دره صوفی به عنوان یکی از قلم به‌دستان و نویسندگان اعتدال گرا، دوراندیش، ژرف نگر و چیره دست کشور؛ برای عدالت و برابری می‌نوشت، در دشوار ترین شرایط مردم و مخاطبانش را به شکیبایی و پرهیز از برخوردهای احساساتی و عصبیت آمیز فرامی‌خواند و در نوشته‌هایش همواره تعهد و التزام به آموزه‌های دینی و ارزش‌های معنوی جامعه را در اولویت قرار داده٬ در پاس‌داشت ارزش‌های بشری نیز از سرامدهای روزگار خود بود.

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، وفات آقای دره صوفی را ضایعه بزرگ به جامعه فرهنگی و رسانه‌یی کشور می‌داند و از بارگاه ایزد منان برای مرحومی بهشت برین و برای خانواده و بستگان وی صبر و شکیبایی بی پایان تمنا دارد.

دکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان