رییس اجراییه به مسوولان هرات: در راستای تأمین امنیت بازرگانان تمهیدات لازم را روی دست گیرید

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور در سفرش به هرات با متشبثین، سرمایه‌گذاران و صنعت‌کاران این ولایت دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که ناوقت سه‌شنبه(26 ثور) صورت گرفت، صنعت‌کاران و متشبثین هرات در خصوص فرصت‌های سرمایه‌گذاری و رشد بیشتر تولیدات داخلی به تفصیل معلومات ارایه کردند.

آنان، ناامنی و اختطاف سرمایه‌گذاران را از چالش‌های اساسی خویش عنوان نموده و از نهادهای امنیتی خواستند که به امنیت و مصونیت جان و مال‌شان توجه نمایند.

بازرگانان و صنعت‌کاران هرات، بر بلندبردن مالیات بر اجناس خارجی و تقویت فرهنگ استفاده از تولیدات و فراورده‌های داخلی تأکید ورزیدند.

صنعت‌کاران هرات مدعی شدند که ولایت هرات به تنهایی 25 درصد درآمد داخلی کشور را تأمین می‌کند. به همین دلیل، باید بخشی از درامدهای هرات در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری، ساخت‌وساز جاده و فرودگاه و تأمین برق این ولایت به مصرف برسد.

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور پس از شنیدن خواست‌ها و پیشنهادهای صنعت‌کاران و متشبثین هرات، به مسوولان امنیتی و مقام‌های ولایت هرات هدایت داد که در راستای تأمین امنیت و جان و مال بازرگانان تمهیدات لازم را روی دست گیرند.

رییس اجراییه کشور از پیشرفت‌های بازرگانان در هرات ابراز خرسندی کرد و گفت که حکومت متعهد به ارایۀ تسهیلات لازم به کار سرمایه‌گذاری در کشور و به ویژه ولایت هرات می‌باشد.

دوکتور عبدالله عبدالله وعده سپرد که در راستای اجرایی‌سازی پیشنهادهای صنعت‌کاران هرات تلاش‌های لازم را به خرچ خواهد داد.