رییس اجراییه در دیدار با سفیر کانادا و رییس اینویک‌تس: تلاش‌های کانادا در زمینه نیروهای امنیتی قابل قدر است

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان روز سه‌شنبه (25 حوت) با سفیر کانادا و مسوولان تیم ورزشی اینویک‌تس «شکست ناپذیر» در کابل ملاقات کرد.

در این دیدار، مایکل برنس رییس این تیم ورزشی گفت که کانادا در ماه‌های آینده از تیم‌های ورزشی این بازی برای برگزاری مسابقات میزبانی می‌کند.

 او افزود که در این مسابقات برعلاوه افغانستان ورزشکاران 17 کشور دیگر نیز اشتراک می‌کنند که در هنگام اجرای وظیفه مجروح شده و پس از تداوی صحت‌یاب گردیدند؛ اما اکثریت اشتراک کننده‌ها شامل کسانی می‌باشد که در افغانستان ماموریت داشتند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز قدردانی از تلاش‌های کشور کانادا گفت که راه‌اندازی این مسابقات به خاطر تقدیر و قدردانی از  سربازان شجاع، دلیر و با شهامت افغانستان یک اقدام نیک است.

رییس اجراییه کشور اظهار داشت که که حکومت وحدت ملی از این برنامه حمایت می‌کند و در این باره به نهادهای امنیتی هدایت می‌ٔدهد که اقدامات اساسی را برای ایجاد یک تیم مستعد روی‌دست گیرند تا در این رقابت‌ها اشتراک نماید.

دکتور عبدالله عبدالله تاکید کرد که نیروهای امنیتی کشور برای دفاع از تمامیت ارضی و تامین امنیت مردم افغانستان سخت مبارزه می‌کنند و قربانی می‌دهند. اینگونه برنامه‌های تشویقی برای تقدیر از کارکردهای آنها قابل قدر است.