رییس اجراییه کشور در دیدار با اعضای شورای علمای ننگرهار: شما در خط مستقیم نبرد با دشمن قرار دارید

دکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، چاشت امروز چهارشنبه ( 25 حوت) با اعضای شورای علمای ولایت ننگرهار دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، اعضای شورای علمای ننگرهار چالش‌ها و مشکلات‌ خود و مردم ننگرهار را با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

در آغاز، مولوی عبدالحق مجاهد معاون شورای علمای ولایت ننگرهار، علما را قربانیان اصلی ناامنی‌ها دانست.

وی از داعش به عنوان گروه تروریستی یاد نمود که هم‌زمان در دو جبهه گرم و سرد می‌جنگند؛ از یک‌سو مردم بی‌گناه و علمای دینی را بی‌هیچ بهانه و توجیهی به شهادت می‌رسانند و مال و دارایی مردم را غارت می‌کنند و از اهانت به بانوان ابا نمی‌ورزند و از جانب دیگر، آنان به شدت مشغول فعالیت‌های تفرقه‌افگنانه هستند و بزرگ‌ترین مقصدشان، مشتعل‌ساختن اختلافات مذهبی در میان مردم هستند.

وی از شهادت 38 عالم دینی توسط عناصر مربوط به این گروه تروریستی خبر داد و از رهبری حکومت وحدت ملی و به ویژه رییس اجراییه کشور خواست تا اجازه ندهند که مردم قربانی مقاصد شوم گروه‌های تروریستی گردند.

به‌گفتۀ آنان، هم اکنون رادیوی مربوط به داعش در ننگرهار فعال است و به ترویج افکار و اعمال هراس افگنانۀ می‌پردازند.

آنان خواستار توجه بیش‌تر رهبری حکومت وحدت ملی به حمایت از علما در مقابله با گروه‌های هراس افگن و افکار افراط‌گرایانه شده و از رییس اجراییه کشور خواستند تا زمینۀ فعالیت یک رادیو را برای آنان فراهم سازد، تا در چارچوب قانون اساسی افغانستان و منافع علیای کشور مبارزه خود را قوی‌تر و منسجم‌تر از گذشته ادامه دهند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از استماع سخنان اعضای شورای علمای ولایت ننگرهار و تأیید مشکلات و چالش‌های فرا راه آنان، مبارزۀ خستگی‌ناپذیر آنان را به خاطر دفاع از ارزش‌های والای اسلامی ستود و تأکید کرد که شما در خط مستقیم نبرد با دشمن قرار دارید.

دکتور عبدالله عبدالله با بیان این‌که سیاست‌های دولت در راستای مقابله و مبارزه با دشمن واضح و روشن است تأکید کرد که کاستی‌هایی موجود است، ولی هیچ‌گونه معامله و تعامل در پشت پرده‌ وجود ندارد.

رییس اجراییه کشور، یکی از عوامل اصلی مشکلات را فشار بر دوش سربازان و کم توجهی فرماندهان عنوان نمود و به اصلاح این مشکل تأکید کرد.

دکتور عبدالله عبدالله از شورای علمای ننگرهار خواست تا طرح منظم‌شان را برای ایجاد و فعال‌ساختن رادیو را تدوین نمایند تا در مورد آن تصامیم لازم عملی گردد.