سخنگوی ریاست اجراییه: مسدود شدن مرزها‌ بیشترین آسیب را به پاکستان زده است

سخنگوی ریاست اجراییه کشور می‌گوید که مسدود شدن مرزهای پاکستان بیشترین آسیب را به تجار این کشور وارده کرده است.

دکتور مجیب‌الرحمن رحیمی که در نشست خبری امروز پنجشنبه (26 حوت) سخن می‌زد گفت که براساس توافقنامهٔ سیاسی صلاحیت‌های ریاست اجراییه کشور گسترده می‌باشد؛ اما عملی شدن کامل این توافقنامهٔ وابسته به قاطعیت و جدیت بیشتر است.

به گفته او، مفاد توافقنامهٔ سیاسی در زمان تعین شده عملی نشده است.

سخنگوی ریاست اجراییه کشور تاکید کرد که تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای‌های ولسوالی جریان دارد و در این زمینه گفتگو‌های لازم با نهادها و نماینده‌گان بین‌المللی صورت گرفته است.

او افزود که رهبری حکومت وحدت ملی به استقلالیت کمیسیون‌های انتخاباتی ارج می‌گذارد، به این خاطر اعلام تقویم انتخابات از صلاحیت‌های کمیسیون مستقل انتخابات است.

آقای رحیمی در بخش دیگر از سخنانش گفت که پاکستان عامل تشدید و تداوم تنش‌ها میان دو کشور است؛ اما حکومت وحدت ملی همیشه خواهان همکاری صادقانهٔ پاکستان در امر مبارزه با تروریزم و تهدید‌های مشترک بوده است.

به گفته او، افغانستان در عرصه سیاست خارجی و روابط با کشورهای منطقه و همسایهٔ خود به حسن‌ همجواری و احترام متقابل باورمند می‌باشد.

دکتور رحیمی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات اخیر افغانستان و پاکستان در لندن باعث تنش‌زدایی شده و زمینه را برای حل اختلافات و چالش‌های اخیر فراهم کند.

سخنگوی ریاست اجراییه کشور اظهار داشت که پاکستان با مسدود کردن مرزهایش به‌روی افغانستان بیشتر ضرر کرد. او گفت که پس از بسته‌ شدن مرزهای آن‌ کشور، میزان مبادلات تجارتی و اقتصادی افغانستان از مرزهای آسیای میانه و ایران افزایش قابل توجه یافته است.