رییس اجراییه کشور با اعضای حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان دیدار کرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان شامگاه امروز ( پنجشنبه 26 حوت) با رییس و اعضای حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، اعضای هیأت رهبری حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان گفتند که آن‌ها در راستای وحدت، همگرایی و اخوت در میان مردم افغانستان کار می‌کنند.

آن‌ها وحدت ملی و یکپارچگی مردم را در شرایط کنونی، ضرورت بنیادین افغانستان خواندند.

اعضای حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان، بر گسترش حضور مجاهدین در ساختار نظام تأکید ورزیدند و گفتند که باید از ظرفیت‌های مجاهدین و نخبگان افغانستان استفاده صورت گیرد.

مسوولان حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان، حمایت خویش را از حکومت وحدت ملی اعلام کردند و گفتند که باید در زمینۀ کم‌کردن فاصله میان مردم و دولت کار صورت گیرد.

آنان همچنان بر همکاری در پروسۀ صلح و مذاکره با مخالفان مسلح ابراز آماده‌گی کرده و گفتند که علما و روحانیون در بهبود وضعیت و تأمین صلح و ثبات در کشور نقش برجسته می‌توانند ایفا کنند.

دکتور عبدالله عبدالله پس از شنیدن دیدگاه‌ها و نظریات اعضای حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان گفت که حکومت وحدت ملی به خواست‌های علما اولویت می‌دهد و نقش آنان را در حمایت از جمهوری اسلامی افغانستان مهم و ارزشمند می‌داند.

رییس اجراییه کشور گفت که به همین دلیل، علما از طریق نهادهای مشخص به ویژه وزارت ارشاد، حج و اوقاف وارد ساختار نظام خواهند شد تا نقش خویش را در بهبود وضعیت ایفا کنند.