رییس اجراییه کشور: حکومت به تدابیر امنیتی ارزگان اولویت می‌دهد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان روز پنجشنبه (26 حوت) با شماری از نماینده‌گان ولایت ارزگان در شورای ملی، بزرگان و متنفذان این ولایت دیدار کرد.

عبیدالله بارکزی نماینده ولایت ارزگان در پارلمان کشور گفت که شماری از مسوولان حکومت محلی در برابر مشکلات مردم پاسخ‌گو نیستند. او از دولت مرکزی خواست که برای آوردن اصلاحات لازم تلاش بیشتر نماید.

در این دیدار، محمد حنیف حنفی سناتور این ولایت در مجلس سنا اظهار داشت که تهدیدهای امنیتی در شاهراه‌ها، کمبود پرسونل نهادهای امنیتی، خرابی جاده‌ها و فساد اداری از چالش‌های جدی این ولایت به حساب می‌رود.

سپس بزرگان این ولایت بر ضرورت تجهیز و تقویت نیروهای امنیتی و آوردن اصلاحات در رهبری این نهادها، تقویت پروژه‌های توسعه‌یی، فراهم‌اوری آموزش و پرورش و تحصیلات عالی تاکید کردند و خواستار اقدامات عملی گردیدند.

رییس اجراییه کشور پس از ارزیابی سخنان نماینده‌ها و بزرگان ولایت ارزگان گفت که مسئله تدابیر امنیتی این ولایت را در جلسه کابینه مطرح می‌کند تا در باره آن به صورت بنیادین یک تصمیم عملی گرفته شود.

همچنان دکتور عبدالله عبدالله علاوه کرد: در حال حاضر به نهادهای امنیتی و سایر نهادهای ذیربط دولتی وظیفه می‌سپارد که در بخش تامین امنیت، تقویت معارف و بازسازی براساس امکانات موجود اقدامات لازم را روی‌دست گیرند.