رییس اجراییه کشور: در سال جدید کار قیرریزی شاهراه نورستان در دستور کار است

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری ازمتنفذان، بزرگان و جوانان ولایت نورستان مشکلات امنیتی، معارف، صحت و راه‌های مواصلاتی این ولایت را به بحث و بررسی گرفت.

رییس اجراییه کشور امروز پنجشنبه (۲۶ حوت) در دیدار با بزرگان ولایت نورستان گفت که حکومت وحدت ملی در بخش تقویت معارف، قیرریزی شاهراه و پروژ‌ه‌های توسعه‌یی در ولایت نورستان گام‌های عملی را برمی‌دارد.

بزرگان ولایت نورستان گفتند که باشنده‌گان این ولایت به دلیل کمبود کلنیک‌های صحی، بسته بودن مکاتب و خرابی راه‌های مواصلاتی با مشکلات جدی مواجه‌اند. آنان از رییس اجراییه کشور خواستند که این موارد را در اولویت برنامه‌های این ولایت قرار دهد.

دکتور عبدالله عبدالله پس از شنیدن مشکلات و خواسته‌های بزرگان ولایت نورستان گفت که به نهادهای ذیربط دولتی دستور می‌دهد که حل مشکلات این ولایت را در محور برنامه‌های‌شان قرار دهند.

رییس اجراییه اظهار داشت که بودجهٔ قیرریزی شاهراه ولایت نورستان تصویب شده و در سال جدید کار آن عملآ آغاز می‌شود. او همچنان وعده سپرد که در زمینه فعال کردن مکاتب، بورسیه‌های تحصیلی و تقویت خدمات صحی نیز به نهادهای ذیربط دولتی هدایت می‌دهد که توجه خاص را مبذول دارند.

در یک خبر دیگر، شماری از جوانان و تحصیلکرده‌های ولایت نورستان با رییس اجراییه کشور دیدار کرده و از تلاش‌های وی در راستای بازسازی راه‌های مواصلاتی و سایر عرصه‌ها تقدیر به عمل آوردند.

آنان گفتند که پس از فیصله شورای وزیران موضوع قیرریزی شاهراه ولایت نورستان شامل بودجهٔ مالی سال جدید شده است که کار آن در سال جدید آغاز می گردد.