رییس اجراییه کشور: حرکت‌های ماندگار تاریخ توسط جوانان رهبری شده است

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان شام‌گاه پنجشنبه (26 حوت) در دیدار با اعضای سازمان نسل تغییر ولایت بدخشان گفت که حرکت‌ها و جنبش‌های تاثیرگذار تاریخ را جوانان مدیریت و رهبری کرده‌اند.

دردیدار، اعضای سازمان نسل تغییر برعلاوه حمایت همه‌جانبه از حکومت وحدت ملی به ویژه شخص رییس اجراییه کشور گفتند که هدف از این سازمان هماهنگی میان جوانان، تقویت ظرفیت‌های آنان و افزایش میزان مشارکت نسل جوان در عرصه‌های مختلف می‌باشد.

به گفته آنان، این سازمان تلاش دارد که فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جوانان را در یک برنامه‌ٔ منطم و مداوم تنظیم و مدیریت کند.

آنان از رییس اجراییه کشور خواستند که براساس اصل شایسته‌سالاری در تقرری‌ها و بورسیه‌های تحصیلی به جوانان شایسته، با ظرفیت و متخصص ولایت بدخشان اولویت دهد تا زمینه کار سالم برای جوانان فراهم گردد.

دکتور عبدالله عبدالله با ابراز خرسندی از عزم و ارادهٔ جوانان این سازمان گفت که نقش جنبش‌ها و سازمان‌های جوانان در تاریخ ثابت شده است. به گفته او، بسیاری از حرکت‌های ماندگار تاریخ در ابتدا توسط چند جوانی با انگیزه و متعهد صورت گرفته تا اینکه سرنوشت ملت‌ها و کشورهای‌شان را تغییر داده است.

رییس اجراییه کشور اظهار داشت که تاثیرگذاری و نقش جوانان برای آوردن تغییر بنیادین در جامعه غیر قابل‌انکار می‌باشد؛ به این دلیل حکومت وحدت ملی تلاش دارد تا به جوانان شایسته و متخصص فرصت بیشتر دهد.

رییس اجراییه کشور وعده سپرد که براساس امکانات موجود از تلاش‌ها و برنامه‌های این سازمان برای رشد جوانان ولایت بدخشان حمایت می‌کند و برعلاوه آن برای چندین تن از جوانان با ظرفیت این سازمان زمینه بورسیه‌های تحصیلی در مقطع لیسانس و ماستری را فراهم می‌سازد.