پیام دکتور رییس اجراییه کشور به مناسبت گرامی‌داشت از شصتمین سالروز امامت والاحضرت شهزاده کریم آقا خان رهبر اسماعیلیان جهان

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان با ارسال نامه‌یی (Diamond Jubilee) شصتمین سالروز امامت والاحضرت شهزاده کریم آغاخان رهبر اسماعیلیان جهان را تبریک گفت.

در این نامه رییس اجراییه کشور با بیان مراتب تبریک و تهنیت خویش به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان به خاطر این مناسبت میمون، به والاحضرت کریم‌ آغاخان طول عمر و سعادت آرزو کرده و از تلاش‌ها و زحمات خستگی‌ناپذیر ایشان در عرضۀ خدمت به بشریت بدون در نظرداشت دین، مذهب و رنگ ستایش به عمل آورده است.

رییس اجراییه کشور در نامۀ خویش تاکید نموده است که رهبری خردمندانۀ والاحضرت آغاخان در رشد تعلیم و تربیه، کاهش فقر٬ توسعه اقتصادی٬ تقویت کثرتگرایی و رشد و احیای فرهنگ در سطح بین‌المللی تاثیر به سزا و قابل قدر داشته است.

در بخش دیگر این نامه، رییس اجراییه کشور از نقش مثبت و توجه ویژه والا حضرت آغاخان به افغانستان و کمک‌ها و حضور همیشگی شبکه توسعه آغاخان و زیر مجموعه‌های آن در بخش صح، تعلیم و تربیه، توسعه روستای، فراهم‌سازی قرضه‌های کوچک، توسعه بخش خصوصی و بازسای و احیای اماکن تاریخی قدردانی نموده است.

رییس اجراییه کشور والاحضرت کریم آغاخان را دوست همیشگی ملت و مردم افغانستان دانسته و خواهان ادامه و تحکیم این روابط حسنه و دوستانه گردیده است.