دکتور عبدالله عبدالله در گفتگو با شماری از مشاورین ریاست اجراییه: به تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای در ولایات شمال‌شرق کشور توجه می‌کنیم.

شماری از مشاورین ریاست اجراییه که در چوکات کمیته زون شمال‌شرق کشور فعالیت‌ می‌کنند، در دیدار با دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور به ارایه گزارش کاری خویش از ولایت‌های شمال‌شرق کشور پرداخته و نگرانی‌های مردم را با وی شریک ساختند.

تهدیدات امنیتی و نگرانی‌های روز افزون مردم از این ناحیه و در عین‌حال موثریت عملیات‌های هوایی بر مواضع مخالفان مسلح، بخش عمده این صحبت‌ها را تشکیل می‌داد.

هم‌چنان مشاورین ریاست اجراییه از تشدید اختلافات میان گروه‌های تروریستی داعش و طالب در ولایت کندز یاد نمودند.

در همین‌حال بخش دیگر از گزارش کاری آنان را نارضایتی باشندگان ولایات شمال‌شرقی کشور، از تعیینات در ادارات ملکی و نظامی این مناطق تشکیل می‌داد که به گفتۀ آنان، بیش‌تر مسوولان محلی این ولایات از دیگر ولایت‌های کشور هستند و این موضوع در افزایش نارضایتی و نا امنی‌ها تاثیرات منفی بر جا خواهد گذاشت.

پروژه‌های توسعه‌ای و ناخوشنودی مردم این ولایات در این عرصه، مساله دیگری بودکه در این ملاقات بیان گردید و مشاوران ریاست اجراییه تاکید کردندکه مخالفان مسلح نیز از این مشکل سوء استفاده می‌کنند.

رییس اجراییه تصریح نمودکه در مورد تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای در کشور٬‌ به ویژه مناطق شمال‌شرق٬ کار ادامه دارد و إن شاءالله در این عرصه اقداماتی روی‌دست است و در عین‌حال در مورد تعیینات در این ولایات نیز تصامیم لازم گرفته می‌شود.

رییس اجراییه همچنان استفاده از تکنالوژی در انتخابات را یکی از بزرگ‌ترین گام‌ها برای حل بیش‌تر نگرانی‌ها خواند.

در عین‌حال رییس اجراییه کشور به حل مشکل بیش از یک‌هزار بی‌جا شده از ولایت‌ بغلان و مناطق هم‌جوار آن تاکید کرد.