در دیدار تعارفي رییس اجراییه کشور و سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در کابل به بهبود روابط میان دو کشور تاکید شد

جلالتمأب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از چاشت روز دوشنبه نوزدهم ماه سرطان، با محترم زاهد نصرالله خان سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در کابل دیدار تعارفي نمود.

در این ملاقات، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در کابل، به بهبود روابط میان دو کشور تاکید نمود و علاوه کرد که گسترش و تحکیم روابط میان افغانستان و پاکستان، می‌تواند چالش‌های موجود را کاهش داده و در تامین امنیت و ثبات ممد و مفید واقع گردد و در ماموريت جديد خويش به اين موضوع توجه مي كند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن اينكه حضور زاهد نصرالله خان سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در کابل را خیر مقدم و مبارک گفت، ابراز امیدواری نمود که تعیین وی به این سمت، در بهبود روابط میان دو کشور کمک نماید.

رییس اجراییه کشور، درهمین‌حال، حُسن همجواری، روابط حسنه و احترام متقابل را از اصول اساسی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی افغانستان، با کشورهای همسایه

عنوان نمود.

رئيس اجرائيه كشور هم‌چنان نقش پروژه‌های تاپی و کاسا یک‌هزار در نزدیک ساختن دو کشور را موثر دانست و علاوه کرد که با تطبیق این پروژه‌ها، روابط بیش‌تر از پیش بهبود خواهد یافت.