رییس اجراییه کشور: معارف را با آموزگاران شایسته و مسلکی هم‌سو می‌سازیم

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان نا وقت روز جمعه (۲۷ حوت) در دیدار با شماری از باشنده‌گان ولایت فاریاب گفت که برای تضمین آینده نسل جوان تقویت نظام آموزشی و جذب افراد مسلکی در مکاتب الزامی است.

شماری از باشنده‌گان ولایت فاریاب برعلاوه تقدیر از تلاش‌های قبلی رییس اجراییه کشور گفتند که در سال‌های گذشته به معارف این ولایت توجهٔ لازم صورت نگرفته است. به گفته آنان در اداره معارف این ولایت افراد شایسته و واجد شرایط اندک می‌باشد.

باشنده‌گان ولایت فاریاب از رییس اجراییه کشور خواستند که در قسمت تقویت معارف، جذب آموزگاران مسلکی و محیط مناسب برای دانش‌آموزان گام‌های عملی را بردارد.

دکتور عبدالله عبدالله پس از ارزیابی مشکلات مطرح شده اظهار داشت که آینده جامعه و ممکلت وابسته به معارف است تا سرنوشت نسل‌های آینده به‌خصوص جوانان تضمین گردد.

رییس اجراییه وعده سپرد که برای ورود جوانان تحصیلکرده و باسواد در اداره معارف ولایت فاریاب تلاش می‌ورزد و برای تحقق این کار اصل شفافیت و شایسته‌سالاری را در اولویت قرار می‌دهد.

او تاکید کرد که در سال جدید براساس امکانات موجود و نیازمندی‌های مردم تغییرات لازم در سیستم آموزشی این ولایت صورت می‌گیرد.