رییس اجراییه کشور در ملاقات با شماری از بزرگان قوم شینوار: حکومت در قسمت تامین امنیت و رسیدگی به بی‌جا شدگان، حمایت تان می‌کند

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از چاشت روز پنج‌شنبه( پانزدهم سرطان) با شماری از بزرگان قومی و محاسن سفیدان ولسوالی‌های مهمند دره و لعل پور قوم شینوار دیدار و به استماع مشکلات شان پرداخت.

این متنفذان از حملات دایمی نظامیان پاکستانی بر مناطق خویش شکایت نموده و خواستار رسیدگی به این معضله گردیدند.

به گفته این بزرگان قومی، نیروهای پاکستانی افزون بر سلاح ثقیل با سلاح خفیف نیز مناطق شان را آماج قرار می‌دهند و عرصه بر باشندگان این ولسوالی‌ها تنگ گردیده است.

در همین‌حال آنان از کمبود پولیس محلی در این مناطق یاد نموده و از رهبری حکومت وحدت ملی خواستند تا در افزایش این نیروها و متوقف ساختن حملات نیروهای پاکستانی، آنان را حمایت کنند.

افزون برآن، متنفذان قومی ولسوالی‌های لعل پور و مهمند دره از مشکلاتی که مهاجرین و بی‌جاشدگان ناشی از نا امنی‌ها و حملات نیروهای نظامی پاکستان با آن مواجه هستند یاد نموده و بی‌سرپناهی و از عدم مساعدت های لازم از سوی دولت شکایت نمودند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، به آنان اطمینان داد تا آنان را در حل مشکلات شان کمک نماید و به همین منظور، به وزرای دفاع، داخله و وزیر دولت در امور حوادث هدایت خواهد داد تا از نزديك با آنان ملاقات نموده و به مشکلات شان رسیدگی نمایند.