رییس اجراییه ساختمان دانشکده‌های علوم اجتماعی و زمین شناسی دانشگاه بامیان را افتتاح نمود

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفر کاری خود به ولایت بامیان، ساختمان‌های دانشکده‌های علوم اجتماعی و زمین شناسی این ولایت را که به همکاری وزارت مبارزه با مواد مخدر اعمار گردیده است، افتتاح نمود.

رییس اجراییه کشور، ایجاد این ساختمان‌ها را نتیجه تلاش‌های همیشگی مردم و مقام‌های محلی این ولایت دانست و خطاب به آنان گفت که شما سرزمین و مردم تان را از بزرگ‌ترین مصیبت و فاجعه که مواد مخدر است نجات داده‌اید و با این عملکرد تان، سرنوشت نسل‌های بعدی تان را نیز به بهترین شکل ممکن رقم زده‌اید.

دکتور عبدالله عبدالله از بامیان به عنوان ولایتی یاد نمود که استعدادهای عالی را تقدیم کشور نموده و با ایجاد سهولت‌های بیش‌تر، زمینه‌های بهتر برای رشد و تعالی و شگوفایی فراهم می‌گردد.

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان همچنان اعلان نمود که مشکلات باقی‌مانده و موجود در دانشگاه بامیان را نیز حل و مرفوع می‌نماید.

دکتور عبدالله عبدالله از باشندگان بامیان٬ به ویژه جوانان و تحصیل‌کردگان این ولایت٬ خواست که از ولایت خویش در برابر مواد مخدر محافظت نموده و در عین‌حال و با حفظ وحدت و هم‌دلی اجازه ندهند که دشمنان فرصت برهم زدن امنیت و آرامش ولایت شان را پیدا کنند.