رییس اجراییه با فعالان جامعه مدنی بامیان دیدار نمود

جلالتمآب دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان روزجمعه (23 سرطان) با فعالان جامعه مدنی ولایت بامیان در مقراین ولایت دیدار و گفتگو نمود.

درآغاز این نشست، مسوولان جامعه مدنی بامیان، حضور رئیس اجرائیه را در این ولایت خیرمقدم گفتند. توسعه متوازن، خاتمه دادن به معضله سرپرستی و سرپرستان، رعایت اصل شایسته سالاری، رسیدگی به مشکلات بی‌کاری، تخصیص بودیجه تشویقی به ولایت‌های امن، تامین امنیت شاهراه بامیان به منظور توسعه گردش‌گری در کشور، توجه جدی به حفظ آبدات تاریخی، توسعه کمی و کیفی دانشگاه بامیان، توسعه زراعت در بامیان، تامین برق به بامیان و ایجاد نمایندگی وزارت خارجه در این ولایت، مشمول خواسته‌هایی بود که فعالان نهادهای جامعه مدنی در این ملاقات با رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در میان گذاشته و خواستار رسیدگی به آن شدند.

این فعالان در همین‌حال از رهبری حکومت وحدت ملی به دلیل آنچه که عدم تطبیق تعهدات شان عنوان نمودند به شدت انتقاد کردند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان پس از استماع مشکلات فعالان جامعۀ مدنی، از آنان به عنوان پل ارتباط میان مردم و حکومت یاد نمود و به حرمت گذاشتن به آزادی بیان تاکید نمود.

رییس اجراییه کشور در حالی‌که برخوردهای خشن هفته‌های اخیر کابل با حرکت‌های مدنی ومعترضین را غیر قابل تحمل دانست علاوه کرد که به مسوولان نهادهای عدلی و قضایی هدایت داده است تا در راستای رسیدگی به این قضایا، تحقیقات همه جانبه نمایند٬‌ چون آزادی بیان محصول و ثمرۀ تلاش و مبارزات همگانی مردم افغانستان می‌باشد و تحت هیچ شرایطی نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.

دکتور عبدالله عبدالله در همین‌حال و با بیان این‌که حکومت برای حل مشکل بی‌کاری جوانان، برنامه‌هایی را روی‌دست دارد، یکی از راه‌های رسیدگی به این معضل را تقویت بخش خصوصی عنوان نمود.

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، دررابطه به تامین امنیت شاهراه بامیان و سایر مطالباتی که مطرح گردید صحبت نمود و تصریح نمود که رهبری حکومت برنامه‌های مشخصی برای حل این معضلات روی دست دارد که با نظرداشت شرایط و امکانات عملی می‌شوند.