پیام تسلیت ریاست اجراییه در پیوند به حملۀ انتحاری در کابل

با کمال تأسف اطلاع حاصل کردیم که صبح امروز تروریستان و دشمنان زبون و کوردل مردم افغانستان، با حمله بر دربِ منزل استاد محمد محقق معاون ریاست اجراییه در ساحۀ گولایی دواخانه ناحیۀ سوم شهر کابل، شماری از هموطنان مظلوم و بی‌گناه‌مان را به شهادت رسانیده و شماری دیگر را مجروح ساختند.

تروریستان بدصفت با چنین حملاتی در پی رعب و وحشت و ایجاد ترس در میان مردم هستند. آنها برنامه‌یی جز خشونت و کشتار ندارند و در روزهای اخیر بیشتر از گذشته نشان دادند که تا چه پیمانه قسی‌القب و سنگ دل هستند. حمله بر بیماران، کارکنان شفاخانه‌ها، غیرنظامیان بی‌گناه و بزرگان قومی، بخشی از مأموریت سپرده شده به هراس‌افگنانِ خاین و مزدور است.

اما مردم افغانستان در مبارزه با این تروریستان وابسته به بیگانه گان از پا نخواهند افتید. این حملات به جز رو سیاهی به هراس‌افگنان نتیجۀ دیگری نخواهد داشت.

نیروهای امنیتی کشور با تمام توان تلاش می‌نمایند تا توطئه‌های دشمنان را ناکام، عاملان توطئه‌ها و کُشتارهای مردم ما را شناسایی و مجازات نموده و امنیت و ثبات را در کشور تامین نمایند.

در حالی‌که این حمله و سایر حملات تروریستی و ضد انسانی طالبان را محکوم می‌نماییم، به شهدا بهشت‌برین و به زخمی‌ها شفای عاجل استدعا می‌کنیم.

دکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان