رییس اجراییه از مقاومت مردم تیورۀ غور ستایش کرد

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، روز دوشنبه در جریان سفر ولایتی‌اش به غور، همراه با مسوولان محلی و مقام‌های امنیتی از مرکز ولسوالی تیوره بازدید کرد.

دکتور عبدالله عبدالله در میان صدها تن از باشنده‌گان ولسوالی تیوره سخنرانی کرد و از آنان به خاطر مقاومت در برابر طالبان ستایش و قدردانی نمود.

هفتۀ گذشته صدها تن از تروریستان از ولایات جنوبی و شرقی کشور به هدف تصرف بخش‌هایی از غور از جمله ولسوالی تیوره به این ولایت هجوم بردند؛ اما در نتیجۀ ایستاده‌گی و مقاومت مردم با شکست روبرو شدند.

رییس اجراییه کشور با ابراز قدردانی از فداکاری و ایستاده‌گی باشنده‌گان ولسوالی تیوره، نیروهای امنیتی به ویژه داکتر ابراهیم ملکزاده نماینده این ولایت در پارلمان کشور گفت که ما قدر فداکاری، جان نثاری و قربانی شما را می‌دانیم.

دوکتور عبدالله عبدالله در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به نفاق‌افگنی و اظهارات برخی از سیاسیون گفت: آنانی‌که سال‌های سال تلاش کردند که از طریق ترور، کشتار مردم بی‌گناه و مزدوری بیگانه‌ها بالای مردم افغانستان غلبه کنند که نتوانستند؛ حالا آمده‌اند و کل مردم را نصحیت می‌کنند که ما نمی‌گذاریم این کار شود و آن کار نشود.

رییس اجراییه کشور خطاب به این دسته از آدم‌ها گفت که خوش آمدید، در جای‌تان باشید، شما را مردم افغانستان بخشیدند و از جنایت‌تان چشم‌پوشی کردند و هیچ کسی برای شما نگفت که چرا آمدید و حالا قرار در جای‌تان باشید!

دوکتور عبدالله عبدالله علاوه کرد: شما شکرگذار خداوند و مردم چهارگوشۀ افغانستان باشید که این فضا را به وجود آورده‌اند. البته فضا برای کار سیاسی باز است؛ اما زمان امر و نهی و تعیین تکلیف برای مردم افغانستان دیگر گذشته است.

رییس اجراییه کشور گفت که امروز برای سیاسیون یک فرصت است؛ اما اگر آنان نفاق و تفرقه، تفوق جویی، تبعیض قومی و حق تلفی پیشه کنند، بازهم فرصت را از دست می‌دهند.

در ادامه، دوکتور عبدالله عبدالله خطاب به نیروهای امنیتی و مردم ولسوالی تیوره اظهار داشت که شما نیروی ضربتی دشمن را که هدف‌شان نه تنها یک ولسوالی بلکه چندین ولایت بود، مضمحل کردید و این مقاومت به همت و غیرت شما صورت گرفته است.

به گفته رییس اجراییه، اگر مردم به مسوولین دولتی باور کنند، آمادۀ هرنوع همکاری و قربانی خواهد بود.

رییس اجراییه کشور وعده سپرد که با تمام توان برای حل مشکلات این ولسوالی که سال‌ها حل ناشده باقی مانده، تلاش می‌کند.