پیام تسلیت ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در ارتباط به حادثهٔ روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل

با تأثر فراوان اطلاع یافتم که بار دیگر تروریستان خون‌خوار و جنایتگر شماری از هم‌وطنان بی‌گناه ما را در روستای میرزاولنگِ ولسوالی صیاد ولایت سرپل به‌طور فجیعانه و مظلومانه به شهادت رسانیده اند.

این عمل زشت و ضد انسانی تروریستان که به هیچ چیزی جز خلق خشونت، وحشت، ترور و کشتار مردمِ بی‌گناه باور ندارند، ملت و دولت افغانستان را شدیداً متأثر و سوگوار ساخت.

متاسفانه تروریستان بدکردار و قسی‌القلب در این حادثه، حتی به زنان، کودکان و سال‌خورد‌گان هم رحم نکرده و آنان را تیرباران نموده اند که اوج جهالت آنان را نشان می‌دهد.

در واکنش به این جنایت رهبری حکومت وحدت ملی به نیروهای امنیتی کشور فرمان داده است تا با تمام توان برای بازپس گیری روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد اقدام نموده و عاملان این جنایت نابخشودنی را سرکوب و نابود نمایند.

همچنان به مسوولان وزارت صحت‌عامه و وزارت دولت در امور حوادث نیز وظیفه سپرده شده است که برای رسیدگی به بیجا شدگان و مجروحین روستای میرزاولنگ اقدامات لازم را انجام دهند.

در حالی که این حادثهٔ غم‌انگیز را به مردم افغانستان به ویژه خانواده‌های شهدا تسلیت عرض می‌دارم، از خداوند کریم برای شهدای این رویداد، جنت فردوس و برای مجروحین آن، شفای عاجل استدعا می نمایم.