رییس اجراییه با بزرگان قرلق‌های افغانستان دیدار نمود

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، روز یک‌شنبه پانزدهم اسد با بزرگان و متنفذین قرلق‌های افغانستان دیدار و به استماع مشکلات آنان پرداخت.

رییس و اعضای شورای اجتماعی قرلُق‌های افغانستان به دوام حمایت‌های همه‌جانبۀ خویش از رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان تاکید نمودند.

رییس و اعضای این شورا، از رییس اجراییه کشور خواستار درج نام قرلق‌ها در تذکرۀ الکترونیک گردیدند.

بازسازی سرک‌های ماورای کوک‌چه و هم‌چنان مکاتب این مناطق، بخش‌های دیگری از خواسته‌های بزرگان و متنفذین شورای اجتماعی قرلق‌های افغانستان از رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان را تشکیل می‌داد.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور ضمن قدردانی از حضور همیشه در صحنه و حمایت‌های مداوم آنان در مراحل حساس و مختلف به آنان اطمینان داد که موضوع بازسازی سرک‌های ماورای کوک‌چه را در شورای وزیران مطرح نموده و اقدامات لازم برای رسیدگی به این مشکل انجام خواهد یافت.

هم‌چنان رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان از آنان خواست تا فهرست مکاتبی را که نیاز به بازسازی و نو سازی دارند تهیه نمایند تا از طریق ادارات مربوطه به این مشکل رسیدگی شود.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، در همین‌حال به رییس و اعضای شورای اجتماعی قرلق‌های افغانستان اطمینان داد که در جذب کادرهای علمی آنان در ادارات دولتی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.