رییس اجراییه کشور با هیأت صلیب سرخ چین دیدار کرد

صلیب سرخ چین کودکان مبتلا به سوراخ قلب را درمان می‌کنند

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، پیش از چاشت امروز یک‌شنبه (5 سنبله) در دفتر کارش در قصر سپیدار با هیأت صلیب سرخ جمهوری خلق چین دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار که سفیر جمهوری خلق چین در کابل نیز حضور داشت، دربارۀ همکاری‌ها و تعاون هلال احمر جمهوری اسلامی افغانستان و صلیب سرخ جمهوری خلق چین بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

هیأت صلیب سرخ چین ضمن تأکید بر گسترش همکاری‌ها با هلال احمر افغانستان گفت که آن‌ها آمادۀ انتقال 20 کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب به چین هستند و این کودکان در ظرف 15 روز تداوی خواهند شد.

هیأت صلیب سرخ چین به رییس اجراییه کشور گفتند که همکاری آن‌ها در زمینۀ تداوی کودکان مبتلا به سوراخ قلب بخشی از تفاهم‌نامه‌یی است که در دیدار شما از چین به امضا رسیده بود.

مسوولان صلیب سرخ چین یادآور شدند که سال‌هاست در تماس و رابطۀ نزدیک با هلال احمر افغانستان قرار دارند و همکاری‌های آنان متمرکز به خدمات صحی و همچنان فراهم‌سازی تسهیلات لازم به هلال احمر افغانستان بوده است.

هیأت صلیب سرخ چین گفتند که این‌بار کودکان افغانی را به منظور تداوی به چین خواهند برد؛ اما در آینده تصمیم دارند که زمینۀ تداوی بیماران را در داخل افغانستان با ارسال داکتران معالج فراهم سازند و همچنان درمان از راه دور را روی دست گیرند.

هیأت چینی در زمینۀ انتقال و همچنان فراهم‌سازی پاسپورت به کودکان خواستار همکاری رییس اجراییه کشور گردیدند.

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور، ضمن قدردانی از همکاری‌ها و کمک‌های صلیب سرخ چین با مردم افغانستان گفت که حکومت تسهیلات لازم را به منظور انتقال کودکان برای تداوی به چین فراهم می‌سازد. رییس اجراییه کشور دستور داد که تا پاسپورت‌های کودکان مبتلا به بیماری سوراخ قلب به صورت عاجل تهیه شود.

دوکتور عبدالله عبدالله همچنان گفت که حکومت آماده است که پروازهای مشخصی را به منظور انتقال کودکان برای تداوی به چین در نظر گیرد.

قابل یاددهانی است که در این نوبت، صلیب سرخ چین، 20 تن از کودکان مبتلا به بیماری سوراخ قلب را به منظور تداوی به آن کشور خواهند برد.