رییس اجراییه کشور با باشنده‌گان دروازهای بدخشان دیدار کرد

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز (7 سنبله) در دفتر کارش در قصر سپیدار با ده‌ها تن از باشنده‌گان ولسوالی‌های درواز ولایت بدخشان، دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار که برخی از نمایندگان ولایت بدخشان در مجلس و والی پیشین این ولایت نیز حضور داشتند، باشنده گان دروازها چالش‌ها و پیشنهادهای‌شان را با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

مردم درواز از آسیب‌پذیری این مناطق در چهار فصل سال سخن زدند و گفتند که در سیلاب‌های پسین تلفات و خسارات زیادی به آن‌ها وارد شده است.

باشنده‌گان دروازها از مسدودبودن و صعب العبوربودن راه‌های مواصلاتی این منطقه سخن زدند و از رییس اجراییه کشور خواستند که در زمینۀ ساخت‌وساز جاده‌های منتهی به دروازها توجه و اقدام نماید.

به گفتۀ آنان، سرک حلقوی دروازها باید سال قبل ساخته می‌شد؛ اما به دلایل نامشخص، کارها متوقف شده است.

باشندگان دروازها گفتند که آن‌ها یگانه شهروندان افغانستان هستند که با ویزا و پاسپورت از طریق تاجکستان به خانه های‌شان می‌روند!

همچنان، مردم درواز خواستار ارتقای کلینیک منطقۀ شان به شفاخانه شدند و گفتند که به دلیل فاصلۀ طولانی کلینیک، برخی از بیماران به ویژه زنان و کودکان تا رسیدن به مرکز جان می‌دهند.

باشنده گان دروازها یادآور شدند که از سال‌ها بدینسو امنیت مناطق‌شان را تأمین کرده‌اند و از کشت کوکنار جلوگیری نموده‌اند؛ حالا بر دولت است که به بازسازی و نوسازی این مناطق بپردازد.

رییس اجراییه کشور پس از شنیدن سخنان باشندگان دروازها وعده سپرد که به خواست‌های آنان به گونۀ جدی رسیده‌گی می‌کند.

دوکتور عبدالله عبدالله، از همکاری مردم درواز در تأمین امنیت و حفاظت از تمامیت ارضی کشور سپاس‌گزاری کرد و گفت که به زودی یکجا با نماینده گان و مسوولان محلی بدخشان، در خصوص اجرای پیشنهادهای شما، راه های عملی و فوری را جستجو می‌کنیم.

رییس اجراییه کشور، دربارۀ جلوگیری از تلفات و خسارات حوادث طبیعی و رسیده‌گی به به موقع به حوادث اضطراری گفت که دفتر مبارزه با حوادث در پنج ولسوالی درواز ایجاد می‌شود.