رییس اجراييه كشور بر پاي منار جهاد و مقاومت اکلیل گل گذاشت

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز شنبه (18سنبله) با حضور در مراسم ویژه‌یی به مناسبت گرامي‌داشت از شانزدهمین سال‌روز شهادت شهید احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان، به پای منار جهاد و مقاومت اکلیل گل گذاشت و یاد شهدای افغانستان در چهار دهۀ گذشته را گرامی داشت.

رییس اجراییه کشور با بیان این‌که شانزدهمین سال‌روز شهادت قهرمان ملی کشور را به خانوادۀ شهید و کافۀ ملت افغانستان تبریک و تسلیّت می‌گویم، افزود: تبریک به‌خاطر کارنامه‌های درخشان شهید احمد شاه مسعود که در دفاع از کشور و مردم خویش انجام داد و تسلیّت به خاطر عدم حضور وی در شرایط حساس کنونی و تاثیری که می‌توانست بر صلح و ثبات در کشور داشته باشد.

دکتور عبدالله عبدالله با اتحاف دعا به ارواح پاک همه شهدا، روز شهید را افتخاری برای تمام مردم افغانستان دانست و از آن به عنوان روز تجدید تعهد و میثاق با آرمان‌های والای شهدا و ممثل وحدت در کشور یاد نمود.

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان با اعلام این پیام که شهید، متعلق و محدود به یک خانواده، منطقه و قوم خاص نیست، تاکید کرد که این روز را به همه خانواده‌های شهدا تسلیت گفته و تعهد خود را به ادامۀ راه آنان اعلام می‌نمایم.

رییس اجراییه در همین‌حال از مردم متدین کشور و به ویژه جوانان خواست تا به خاطر ارج نهادن به شهدا و در نظرداشت وضعیت کنونی در کشور، نظم عمومی را رعایت نموده و به گونه‌یی رفتار نمایند که هیچ شهروندی با مشکل مواجه نگردیده و آرامش حفظ گردد، زیرا احترام به مردم، در حقیقت احترام گذاشتن به شهدا است.

دکتور عبدالله عبدالله در ادامۀ سخنان خویش تصریح نمود که به مسوولان نهادهای امنیتی وظیفه داده شده است تا زمینه‌های مناسب برای تجلیل از روز شهید را فراهم نموده و با خویشتن داری و حوصله مندی، نظم و آرامش را تامین نمایند.

رییس اجراییه کشور بار دیگر از مردم و به ویژه جوانان خواست تا با احترام گذاشتن به شخصیت والا و اخلاق عالی شهید احمدشاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان، در رعایت نظم و انسجام با نیروهای امنیتی کشور همکاری نمایند.