برای بهبود اوضاع امنیتی تگاب و کِشمِ بدخشان اقدامات لازم صورت می‌گیرد

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز چهارشنبه (۱۰ عقرب)، در دیدار با شماری از بزرگان، متنفذان و جوانان ولایت بدخشان به استماع پیشنهادها و مشکلات آنان پرداخت.

بزرگان و متفذان ولسوالی‌های تگاب و کِشم ولایت بدخشان، از رییس اجراییه کشور خواستند که برای بهبود اوضاعِ این ولسوالی‌ها در ارتباط به مسایل امنیتی و اصلاحات در نهادهای محلی تدابیر لازم را مدنظر بگیرند.

آنان درباره امنیت ولسوالی تگاب و کِشم ولایت بدخشان گفتند که اخیراً اوضاع امنیتی نستباً بهتر است؛ اما برای بهبود وضعیت و رفع نگرانی‌های مردم باید اقدامات جدی‌ترِ امنیتی انجام شود.

بزرگان این ولسوالی از رییس اجراییه کشور خواستار بازسازی سرک کِشم- تگاب و تامین انرژي برقِ وارداتی از ولایت تخار گردیدند.

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی گفت: در یک نشست دیگر با حضور نماینده‌گان این ولسوالی‌ها و وزیر امور داخله اوضاع امنیتی در تگاب و کِشم به بررسی گرفته می‌شود و پس از آن اقدامات عملی صورت می‌گیرد.

رییس اجراییه کشور به آنان وعده سپرد که مسأله بازسازی سرک تگاب-‌ کِشم را شخصاً پیگیری می‌کند که کارش در زودتر وقت ممکن آغاز گردد. دکتور عبدالله عبدالله از آنان خواست که هر پروژهٔ توسعه‌یی که دچار مشکل می‌شود را با وی در میان بگذارند تا پروژه‌ها به تأخیر مواجه نشود.