کمیتهٔ اجرایی مصونیت غذایی و تغذی کارش را آغاز کرد

اولین نشست کمیتهٔ اجرایی مصونیت غذایی و تغذی امروز شنبه (۱۳ عقرب) با اشتراک معاونان وزارت‌خانه‌ها و نماینده‌گان سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای خارجی در قصر سپیدار برگزار شد.

در این برنامه، روی کمیته‌های کاری، لایحه وظایف، پلان‌ کاری و طرح‌های وزارت‌های ذیربط دولتی در عرصه‌های مختلف برای تطبیق آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در نخست، نصرالله ارسلایی رییس دارالانشای شورای وزیران، آجندای مصونیت غذایی و تغذی را در افغانستان حیاتی عنوان کرد و گفت: سوء تغذی یک چالش جدی برای صحت‌عامه به ویژه کودکانِ کشور محسوب می‌شود.

آقای ارسلایی ضمن تاکید بر تعهد حکومت وحدت ملی تصریح کرد که کاهش سوء تغذی و مصونیت غذایی مستلزم کار مشترک میان حکومت افغانستان، سازمان ملل متحد و جامعه بین‌المللی است.

رییس دارالانشای شورای وزیران افزود: در نشست اخیر شورای وزیران استراتژي آجندای ملی را ارایه کردیم. در این نشست دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور به نهادهای ذیربط دولتی هدایت داد که برنامه‌های‌شان را مطابق آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذیه آماده سازند و در این مورد همکاری جدی داشته باشند.

براساس آمارهای ارایه شده در نشست کمیتهٔ اجرایی مصونیت غذایی و تغذی در حال حاضر ۳۳ درصد از شهروندان به غذای سالم دسترسی ندارند، ۳۹ درصد زیر خط فقر زندگی می‌کنند و این وضعیت بر رشد بیشتر از دو میلیون کودک آسیب رسانده است.

در این برنامه، معاونین وزارت‌های صحت‌عامه، امور زنان، اطلاعات و فرهنگ، تحصیلات عالی، زراعت و سایر ادارات ذیربط دولتی برنامه‌های‌شان را در ارتباط آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذی مطرح کردند.

همچنان، نماینده‌گان سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد حمایت و همکاری‌شان را در بخش تخنیکی از این کمیته برای تطبیق آجندای ملی مصونیت غذایی و سوء تغذی اعلان نمودند.

این کمیته برای دست یافتن شهروندان کشور به غذای سالم، بهبود رژیم غذایی، کاهش سوء تغذی و مصرف مناسب غذا فعالیت می‌کند و از کارکرد آن کمیتهٔ عالی مصونیت غذایی تحت ریاست دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور نظارت می‌نماید.