رییس اجراییه کشور: حکومت روی پروژه‌های بزرگ ولایت فراه تمرکز و نظارت لازم دارد

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان امروز چهارشنبه (۱۷ عقرب)، با نماینده ولایت فراه در پارلمان کشور و شماری از بزرگان و جوانان این ولایت دیدار و گفتگو کرد.

در این برنامه، محمد سرور عثمانی فراهی نماینده ولایت فراه در پارلمان کشور در بارهٔ وضعیت امنیتی و مشکلات پروژه‌های توسعه‌یی به ویژه بند بخش آباد، بند کمال خان، سرک، معارف و زراعت معلومات ارایه کرد.

آقای فراهی از رییس اجراییه کشور خواست که در قسمت فعال شدن بازار مشترک در ولایت فراه توجه نماید؛ زیرا با انجام این کار میزان عواید و اشتغال‌زایی افزایش می‌یابد. او همچنان خواهان تامین امنیت شاهراه‌‌ها و رشد ترانزیت و تجارت در این ولایت گردید.

جوانان ولایت فراه خواسته‌ها و پیشنهادات‌شان را در عرصهٔ معارف، تحصیلات عالی، بورسیه‌های تحصیلی، کاریابی و مشارکت عادلانهٔ سیاسی با رییس اجراییه کشور مطرح کردند و خواستار توجه لازم گردیدند.

شماری از باشنده‌گان این ولایت گفت: دهاقین از رهبری حکومت انتظار دارند که از محصولات زراعتی حمایت کنند و زمینهٔ مصرف آن را در نهادهای امنیتی و دولتی فراهم سازند.

بزرگان و جوانان ولایت فراه خواستار تقویت پروژه‌های توسعه‌یی و تسریع روند کار پروژ‌های منظور شده به ویژه بند بخش آباد و بند کمال خان در این ولایت شدند.

رییس اجراییه کشور پس از شنیدن سخنان آنان گفت: حکومت برای تطبیق پروژه‌های بزرگ ولایت فراه تمرکز و نظارت لازم را دارند و کار آن‌ها متوقف نخواهد شد.

رییس اجراییه کشور به آنان اطمینان داد که در زمینهٔ معارف، تحصیلات عالی و بورسیه‌های تحصیلی نیز اقدامات عملی صورت می‌گیرد. دوکتور عبدالله عبدالله گفت به وزارت زراعت هدایت می‌دهد که تخم اصلاح شدهٔ بذری را برای دهقانان این ولایت تهیه و توزیع نماید.

رییس اجراییه کشور در باره فعال شدن بازار مشترک گفت که این مساله را در جلسه شورای امنیت مطرح می‌کند.