رییس اجراییه کشور با معاون صدراعظم قرغزستان دیدار کرد

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، در حاشیۀ نشست سران حکومت‌های سازمان همکاری‌های شانگهای امروز (جمعه) با آقای سپر اسحق کوف معاون صدراعظم جمهوری قرغزستان دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار، دوکتور عبدالله عبدالله، روابط میان دو کشور را دوستانه خواند و ابراز امیدواری کرد که این روابط هرچه بیشتر استحکام و بهبود یابد.

رییس اجراییه کشور ضمن درخواست از معاون صداعظم قرغزستان برای ارایۀ بورسیه‌های تحصیلی به قیرغزهای افغانستان، خواستار روابط در سطح دانشگاه‌ها و نهادهای اکادمیک دو کشور شد.

دوکتور عبدالله عبدالله، خواهان همکاری دو کشور در مبارزه با تروریزم و جرایم‌سازمان یافته شد و ابراز امیدواری کرد که سفارت قرغزستان باردیگر در کابل گشوده شود.

همچنان، رییس اجراییه کشور از تجارب خوب قرغزستان در مدیریت منابع آبی یاد کرد و در این زمینه خواستار همکاری این کشور با افغانستان شد.

دوکتور عبدالله عبدالله خواستار تشکیل یک کمیسیون اقتصادی- تجاری میان افغانستان و قرغزستان شد و گفت که این کمیسیون می‌تواند در بهبود روابط اقتصادی میان دو کشور کمک شایان نماید.

در این دیدار، معاون صدراعظم قرغزستان، از ملاقات با رییس اجراییه افغانستان ابراز خرسندی کرد و گفت که افغانستان برای قرغزستان از اهمیت فوق‌العاده‌یی برخوردار است.

آقای سپر اسحق کوف افزود که کشورش از عضویت کامل افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای حمایت می‌کند.

وی از رییس اجراییه افغانستان دعوت کرد که در یک فرصت مناسب از قرغزستان دیدار نماید.

معاون صدراعظم قرغزستان گفت که از تشکیل کمیسیون تجاری- بازرگانی میان دو کشور استقبال کرد و گفت که آغاز کار این کمیسیون، به روابط تجاری دو کشور روح تازه می‌دمد.