رهبران حکومت وحدت ملی با رییس‌جمهور اندونیزیا دیدار کردند

رهبران حكومت وحدت ملي امروز (دوشنبه) با آقاي جوکو ویدودو ريیس‌جمهور اندونیزیا که در راس یک هیات عالی رتبه طی سفری رسمی به کابل آمده بود، ديدار و ملاقات كردند.

در این دیدار، هیات عالی رتبۀ دو کشور در پیوند به گسترش همکاری‌های دو جانبه در عرصه‌های اقتصادی، آموزش‌های حرفوی، استفاده از فرصت‌های موجود در صادرات و واردات به شمول دهلیز هوایی، ایجاد کمیتۀ مشترک اقتصادی و گسترش روابط دو جانبه و دید و بازدیدهای علمای دو کشور، بحث و تبادل نظر کردند.

رییس جمهور غنی خطاب به رییس‌جمهور اندونیزیا گفت: شما در روزی به پایتخت کشور برادر و دوست تان تشریف آوردید که مردم افغانستان روی گلیم غم نشسته اند، از همدردی، جرئت و تعهد تان نسبت به صلح، تشکر می کنم.

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور ضمن خوش آمدید به رییس جمهور اندونیزیا و هیات همراه‌اش، گفت: از شما تشکر می‌کنیم که در این مقطع زمانی به افغانستان تشریف آوردید و با حکومت و مردم ما ابراز همدردی وغمشریکی نمودید.

وی افزود که حکومت افغانستان از تلاش‌های حکومت و مردم اندونیزیا به خاطر کمک و همکاری با کشور ما ابراز امتنان می‌نماید.

دوکتور عبدالله عبدالله بر گسترش همکاری‌ها میان دو کشور در عرصه‌های مختلف تاکید ورزید و از همکاری و میانحیگری اندونیزیا در پروسه صلح و ثبات افغانستان ابراز امیدواری کرد.

جوکو ویدودو رییس جمهور اندونیریا ضمن ابراز تسلیت و غمشریکی به حکومت و مردم افغانستان به خاطر رویدادهای اخیر تروریستی، برای مجروحین صحتمندی و برای حکومت، خانواده های قربانیان و مردم افغانستان، صبر و شکیبایی، آرزو نمود.

آقای جوکو ویدودو گفت که پس از شش دهه من دومین رییس جمهور اندونیزیا هستم که به افغانستان سفر می‌کنم و این سفر نمایانگر تعهد دوامدار اندونیزیا نسبت به افغانستان می‌باشد.

وی بر همکاری در پروسه صلح‌ و اعطای بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان و ساخت یک مرکز بزرگ اسلامی در کابل تعهد سپرد.

سپس، رییس جمهور اندونیزیا و رهبران حکومت وحدت ملی و هیات‌های عالی رتبۀ دو کشور، نماز ظهر را در مسجد جامع ارگ ادا و به روح شهدای رویدادهای اخیر تروریستی و برقراری صلح و ثبات در افغانستان، اتحاف دعا کردند.