بریتانیا به کمک‌ها و حمایت همه جانبه خود از افغانستان ادامه می‌دهد

رییس اجراییه با نماینده ویژه بریتانیا برای افغانستان و پاکستان دیدار کرد

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (چهارشنبه٬ ۱۱ دلو ۱۳۹۶) با آقای گریت بیلی نماینده ویژه بریتانیا برای افغانستان و پاکستان٬ درحالی‌که سفیر این کشور برای افغانستان نیز وی را همراهی می‌کرد٬ در دفترکارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این نشست نماینده ويژه بریتانیا مراتب هم‌دردی نخست وزیر بریتانیا و شخص خود را به خاطر حملات انتحاری اخیر تقدیم نمود و یکبار دیگر حمایت همه جانبه کشورش را از افغانستان و حکومت وحدت ملی ابراز داشت.

در این نشست رییس اجراییه تشریف آوری آقای بیلی را به افغانستان خیرمقدم گفت و از کمک‌ها و حضور چشم‌گیر بریتانیا در کنار مردم افغانستان سپاس‌گزاری کرد.

در این نشست دو طرف در باره آخرین تحولات سیاسی-نظامی کشور به تبادل نظر پرداختند٬ و برهمکاری‌های مشترک میان دو کشور تاکید کردند.

در این نشست همچنان روابط منطقه‌ای افغانستان٬ روابط با پاکستان و چگونگی رسیدگی به پناه‌گاه‌های دهشت‌افگنان٬ قطع حمایت از آنان و استحکام روابط منطقه‌ای به بحث گرفته شد. رییس اجراییه در صحبت‌های خود بر فشار جدی جامعه جهانی برای پایان دادن به مداخلات پاکستان در افغانستان و حمایت از گروه‌های دهشت‌افگن تاکید کرد.

در این نشست همچنان در باره برگزاری انتخابات سالم و شفاف پارلمانی و نشست روند کابل و مسایل مورد بحث در این نشست بحث گردید.