رییس اجراییه کشور: حکومت در امر مبارزه با فساد اداری قاطع و جدی عمل می‌کند

کمیتهٔ مستقل نظارت و ارزیابیِ مبارزه با فساد اداری، نتایج برنامه‌ها و دستاوردهایش را در چند ماه اخیر، به رییس اجراییه کشور گزارش داد.

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت افغانستان امروز شنبه (۱۴ دلو)، در دیدار با اعضای این کمیته گفت که حکومت ارادهٔ جدی و قاطع، بر مبارزه با فساد اداری دارد.

اعضای این کمیته در گزارش کاری شان گفتند که در ماه‌های اخیر سال، پلان‌های مبارزه با فساد اداری وزارت‌های حج و اوقاف، تحصیلات عالی، ترانسپورت و شرکت برشنا را بررسی کرده‌‌اند.

به گفته آنان، کمیته‌ٔ نظارت و ارزیابی، پس از بررسی این پلان‌ها پیشنهادات مشخص و لازم را برای شفافیت بیشتر و بهبود کارها با این نهاد‌ها شریک ساخته است.

کمیشنران این کمیته گفتند که پروژه‌های بررسی و ارزیابی سکتور معادن، پارلمان افغانستان، کمیسیون‌های انتخاباتی، صحت‌ عامه، دادستانی کُل و معارف را یا در دست کار و یا در پلان کاری آینده مدنظر دارند.

همچنان، کمیته نظارت و ارزیابی می‌خواهد که در سال آینده روند کُل پروسه تدارکاتی کشور و کمیسیون اصلاحات اداری را نیز بررسی و ارزیابی کند.

دوکتور عبدالله عبدالله، پس از شنیدن این گزارش، بر تطبیق و تعقیب همه جانبهٔ نتایج بررسی‌های این کمیته تاکید کرد و گفت: حکومت در امر مبارزه با فساد اداری مصمم و قاطع می‌باشد.

رییس اجراییه کشور از اعضای این کمیته خواست که گزارش‌های شان را به صورت منظم و دقیق تهیه کرده و با حکومت شریک سازند تا در بخش اجرایی اقدامات لازم صورت گیرد.

دوکتور عبدالله عبدالله، بیان داشت که باید برنامه‌های این کمیته با حفظ استقلالیت آن، در هماهنگی و همکاری با حکومت پیش‌ برود.

در اخیر، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی بر اعضای کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری وعده سپرد که تا حد ممکن برای پیشبرد و تطبیق برنامه‌های این کمیته، همکاری می‌نماید.