رییس اجراییه خطاب به نیروهای کماندو: روحیه، غیرت و قدرت شما قوتِ قلب مردم افغانستان است

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز (پنجشنبه، 10 حوت) در یک مراسم ویژه در قول اردوی عملیات‌های خاص، روز نیروهای امنیتی و دفاعی را به جنرالان، افسران و سربازان کشور تبریک و شادباش گفت.

در این مراسم که در مقر فرماندهی قول اردوی عملیات‌های خاص در حومۀ کابل برگزار شده بود، رییس اجراییه گفت که قوت‌های خاص متشکل از تعلیم‌یافته‌ترین، بهترین و مجهزترین سربازان نیروهای امنیتی افغانستان می‌باشند.

دوکتور عبدالله عبدالله افزود که نیروهای کماندو در شرایط دشوار و با قبول خطر شب و روز در پی حفاظت از جان و مال مردم هستند و مردم افغانستان به داشتن چنین افسران و سربازانی افتخار می‌کنند.

رییس اجراییه کشور با ابراز این‌که عملیات نیروهای کماندو همواره موفق و موثر بوده است، گفت که قطعات خاص در هر حرکت‌شان جان انسان‌های زیادی را نجات می‌دهند.

دوکتور عبدالله عبدالله گفت که نیروهای امنیتی افغانستان به ویژه نیروهای کماندو به لحاظ مادی و معنوی برتری و قابلیت‌های‌شان را بر دشمن ثابت ساخته‌اند.

رییس اجراییه کشور گفت که نیروهای امنیتی افغانستان در جبهۀ حق و نیروهای دشمن در سنگر باطل قرار دارند و حق بر باطل پیروز خواهد شد.

دوکتور عبدالله عبدالله با بیان این‌که سلامت، اقتصاد، پیشرفت و صلح را مدیون شما نیروهای پر افتخار امنیتی هستیم، گفت که نیروهای امنیتی افغانستان نمی‌خوابند تا شهروندان کشور آرام بخوابند.

رییس اجراییه کشور تأکید کرد که با جان و دل از نیروهای دلیر امنیتی افغانستان حمایت و پشتیبانی می‌کنند و قدر زحمات و فداکاری‌های آنان را می‌دانند.

دوکتور عبدالله عبدالله خطاب به نیروهای کماندو گفت که روحیه، غیرت، انرژی و قدرت شما، قوتِ قلب مردم افغانستان است.

در ادامه، ارکان‌حرب دگرجنرال طارق‌شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی، از رهبری حکومت وحدت ملی، به خاطر مسماساختن نهم حوت به عنوان روز نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در تقویم سپاس‌گزاری کرد.

وزیر دفاع ملی کشور گفت که جنگ کنونی بر مردم ما تحمیل شده است و نیروهای امنیتی افغانستان با تمام قوت از سرزمین و مادروطن خویش دفاع می‌کنند.

همچنان، تورن جنرال بسم‌الله وزیر فرمانده قول اردوی عملیات‌های خاص، از رهبری حکومت وحدت ملی به خاطر مواظب و پشتیبانی همیشگی‌شان از نیروهای امنیتی قدردانی کرد و گفت که نیروهای امنیتی ثابت ساخته‌اند که از اراضی افغانستان دفاع کرده می‌توانند.

سپس، رییس اجراییه کشور از جریان برنامه‌ریزی و پلان‌گذاری قطعات خاص و صنوف درسی نیروهای کماندو دیدار کرد و همچنان برخی افسران و سربازان را با اعطای تقدیرنامه و ترفیع ویژه مورد ستایش قرار داد.