رییس اجراییه کشور با رییس بخش هماهنگی و کمک‌های اولیۀ سازمان ملل دیدار کرد

جلالتمآب دکتورعبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، با آقای جان‌گین رییس بخش هماهنگی و کمک‌های اولیه سازمان ملل متحد در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

در نخست، آقای جان‌گین رییس بخش هماهنگی و کمک‌های اولیه تمنیات نیک همکاران خویش را به رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان تقدیم کرد.

آقای جان‌گین، روابط افغانستان با سازمان ملل متحد را خوب و سازنده عنوان کرد و حمایت سازمان ملل متحد را از دولت و ملت افغانستان ابراز نموده تاکید ورزید که ما اینجا هستیم تا شما را کمک کنیم.

وی همچنان تلاش‌های حکومت را در راستای مسایل حقوق بشری قابل قبول دانسته و بر تسریع تلاش‌ها در این عرصه تاکید ورزید.

سپس، دکتورعبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور از حضور رییس بخش هماهنگی و کمک‌های اولیه سازمان ملل قدردانی نموده و از حمایت‌های سازمان ملل متحد از افغانستان تشکر و سپاس‌گزاری کرد.

رییس اجراییه پیرامون روابط منطقه‌ای افغانستان، اهداف انکشاف پایدار، انتخابات، آمادگی‌ها برای نشست جینوا و مسایل سیاسی- امنیتی کشور توضیحات ارایه کرد.

رییس اجراییه گفت: دولت افغانستان با کشورهای همسایه، منطقه و جهان روابط نیک و بر اساس منافع متقابل دارد. انتظار حکومت افغانستان این است که کشورها به جای استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی درنابودی دهشت‌افگنان اقدام نموده و از فرصت‌های موجود استفاده نمایند.

دوکتورعبدالله عبدالله، برگزاری انتخابات را یک ضرورت ملی دانسته و افزود که ما خود را مکلف می‌دانیم که انتخابات به موقع، شفاف و سراسری را برگزار کنیم.