رییس اجراییه کشور: پاسداری و تکثیر آثار شخصیت‌های بزرگ افغانستان مسوولیت همگانی ا‌ست

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، در مراسم رونمایی کتاب (افسانه‌های مردم) مرحوم استاد عبدالرحمن پژواک گفت که نشر آثار شخصیت‌های ملی خدمت به نسل امروز و فردای افغانستان است.

دوکتور عبدالله عبدالله امروز سه‌شنبه (۲۱ حمل)، در این مراسم که یکی از آثار و دست‌نوشته‌های استاد پژواک در تالار تلویزیون ملی رونمایی گردید، افزود که استاد پژواک یک شخصیت‌ ملی، دیپلومات ورزیدهٔ جهانی، دانشمند، نویسنده، شاعر و ادیب معاصر کشور بود.

رییس اجراییه کشور از بنیاد پژواک بابت نشر این اثر ستایش کرد و گفت که معرفی آثار شخصیت‌های سیاسی و ادبی کشور خدمت به یک فرد نه بلکه، خدمت به نسل امروز و فردای افغانستان است تا آنان در باره تاریخ و فرهنگ‌شان آگاهی یابند و از آن بیاموزند.

رییس اجراییه کشور از بنیاد پژواک خواست که همهٔ آثار استاد پژواک را نشر کنند تا در دسترس مردم افغانستان قرار گیرد.

دوکتور عبدالله عبدالله علاوه کرد که با نام استاد پژواک از دوران مکتب آشنا بودم و در آن زمان با سایر هم‌صنفان‌ام اشعار استادِ مرحوم را مرور می‌کردیم و تأثیر آن را در سیاست کشور به بحث می‌گرفتیم.

رییس اجراییه کشور درباره اهمیت آثار استاد پژواک بیان داشت که در مقاله‌ها، داستان‌ها، خطابه‌ها، اشعار و نثر استاد مرحوم می‌توان کرامت انسانی و وطن‌دوستی را به خوبی مشاهده کرد.

دوکتور عبدالله عبدالله گفت که استاد پژواک در عرصهٔ سیاست، دیپلوماسی، شعر و ادبیات از خود نام و آثار ارزشمندی را به‌جا گذاشته است که برای نسل جوان افغانستان آموزنده می‌باشد.

رییس اجراییه کشور از نقش و جایگاه استاد پژواک در عرصهٔ سیاست و دیپلوماسی افغانستان به ویژه در دوران فعالیت‌ آن مرحوم در سازمان ملل متحد یادآور شد و گفت که همکاران و آشنایان استاد پژواک از ایشان به نیکویی یاد می‌کنند.

در اخیر، دوکتور عبدالله عبدالله بر حفظ و تکثیر آثار استاد پژواک و سایر شخصیت‌های بزرگ افغانستان تاکید کرد و گفت که انتقال آثار آنان مسوولیت همگانی ا‌ست.

کتاب افسانه‌های مردم دست نوشتهٔ استاد عبدالرحمن پژواک در یک مراسم ویژه با حضور شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و ادبی کشور از سوی بنیاد پژواک، تلویزیون ملی و مؤسسهٔ انکشاف صنایع رونمایی گردید.