فراغت شما گامی است به سوی آبادی کشور توسط دختران این سرزمین

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (پنجشنبه ۲۳ حمل ۱۳۹۷) در مراسم هشتمین دور فراغت محصلان انستیتیوت اداره و حساب‌داری نسوان وزارت معارف اشتراک و سخنرانی کرد.

رییس اجراییه فراغت دانشجویان را برای مسوولین وزارت معارف٬ خانواده‌های دانشجویان و هریک از دانشجویان تبریک گفت. رییس اجراییه در صحبت‌های خود علاوه کرد که فراغت شما گامی است به سوی آبادی کشور از سوی دختران کشور. رییس اجراییه همچنان در ادامه صحبت‌های خود از همکاری‌های کشور ترکیه در بخش معارف و وتقویت انستیتیوت اداره و حساب‌داری سپاس‌گزاری و قدردانی کرد.

رییس اجراییه در صحبت‌های خود گفت که تأسیس دانشگاه مولانا توسط کشور ترکیه به زودی عملی می‌گردد و این اقدام می‌تواند گام دیگری در راه توسعه و ترقی کشور در عرصه معارف و تحصیلات عالی باشد.

رییس اجراییه تأکید نمود که حکومت و مردم افغانستان به علم و دانش باور دارند و همه باید زمینه‌ی درس و تحصیل دختران این سرزمین را فراهم سازیم و اقدامات عده‌ای کوردل نمی‌تواند باعث جلوگیری از درس و تحصیل دختران در کشور گردد.

رییس اجراییه به مسوولان وزارت معارف هدایت داد تا در بهبود کیفیت معارف از هیچ‌نوع تلاش دریغ ننمایند و تاکید کرد که رهبری حکومت از آنان در این مسیر حمایت می‌کند.