حکومت به مشکلات ولایت فاریاب رسیدگی می‌کند

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان امروز (پنجشنبه ۲۳ حمل ۱۳۹۷) با نمایندگان ولایت فاریاب در شورای ملی در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این نشست نمایندگان ولایت فاریاب مشکلات محیطی و امنیتی ولایت را مطرح ساخته و خواهان رسیدگی عاجل به این مشکلات از سوی حکومت شدند. نمایندگان ولایت فاریاب توضیح دادند که خشک‌سالی٬‌ کم‌آبی٬‌ چالش‌های امنیتی و معضل بیجاشدگان از عمده‌ترین مشکلات و چالش‌های این ولایت به شمار می‌روند. آنان همچنان تاکید کردند که خشک‌سالی باعث مشکلات عمده برای دهقانان و مال‌داران است.

آنان از رییس اجراییه تقاضاکردند تا حکومت به این قضایا رسیدگی نماید و از کشورهای ازبیکستان و تاجیکستان تقاضا نماید تا به مواشی طرف افغانستان اجازه‌ی دهند از چراگاه‌های آن‌طرف مرز استفاده نمایند.

رییس اجراییه بعد از شنیدن مشکلات آنان وعده سپرد که حکومت به صورت جدی و عاجل به مشکلات ولایت فاریاب رسیدگی می‌کند. رییس اجراییه وعده سپرد که در یک نشست مشترک با وزرای مربوطه به این قضایا رسیدگی صورت می‌گیرد.

رییس اجراییه همچنان وعده سپرد که به زودی در یک نشست جداگانه با سفرای کشورهای یاد شده این موضوع مطرح می‌گردد. رییس اجراییه همچنان وعده سپرد که از کشورهای کمک کننده برای مساعدت به این مناطق تقاضای کمک نماید.