رییس اجراییه در جشن فراغت دانشجویان زاول: به ظرفیت و توانایی نسل جدید برای ایجاد تغییر باورمند هستیم

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز(پنجشنبه) در سومین دور فراغت دانشجویان دانشگاه زاول در کابل گفت که نهادهای تحصیلات عالی خصوصی در کنار نهادهای دولتی نقش مهم و اساسی در زمینه‌سازی برای فرزندان افغانستان در کسب علم و دانش داشته است.

رییس اجراییه کشور با سپاس‌گزاری و امتنان از مسوولان دانشگاه زاول به خاطر انجام خدمت به دانشجویان گفت که در سرزمینی زندگی می‌کنیم که نیروهای جهل، ظلمت و تاریکی می‌خواهند چراغ دانش را خاموش سازند. به همین دلیل، در برخی مناطق کودکان و جوانان از رفتن به مکتب محروم هستند و دروازه مکاتب بسته است. در چنین شرایطی، جمعی از فرزندان کشور در راستای آگاهی و رشد علم و دانش تلاش می‌نمایند که زحمات آن‌ها شایستۀ قدردانی و ستایش است.

رییس اجراییه افغانستان خطاب به فارغ‌التحصیلان گفت که پس از این، علی‌رغم وجود چالش‌ها و مشکلات، دنیایی از فرصت‌‌‌ها و زمینه‌ها را برای پیشرفت و موفقیت در پیش دارید. زمینه‌سازی برای ایجاد محیط مناسب و استخدام مطابق رشتۀ تحصیلی و همچنان بسترسازی به خاطر ادامۀ تحصیلات‌تان وظیفۀ ماست.

رییس اجراییه کشور گفت که آیندۀ این کشور به سعی و تلاش جوانان تحصیل‌یافته بستگی دارد و مسوولیت شما در قبال آیندۀ سرزمین به مراتب سنگین‌تر از نسل گذشته می‌باشد.

وی با تأکید بر نیرو و ظرفیت نسل جدید افغانستان به ویژه تحصیل‌کرده‌های کشور گفت که نسل کنونی باید فرصت‌های از دست رفته را نیز جبران نمایند. برای ایجاد تغییر و اصلاحات، به توانایی، ابتکار و قابلیت‌های نسل جدید باورمند هستیم.

رییس اجراییه کشور با اشاره به تعهد حکومت به برگزاری انتخابات گفت که ار روز شنبه ثبت نام رأی‌دهندگان در کشور آغاز می‌شود. ثبت نام رأی‌دهندگان یکی از مهمترین ابزارها برای جلوگیری از تقلب در انتخابات می‌باشد. دوکتور عبدالله عبدالله تأکید کرد: آنهایی‌که می‌خواهند در تغییر سرنوشت‌شان نقش داشته باشند، باید با ثبت نام «حوزۀ رأی‌دهی»شان را مشخص سازند تا در انتخابات پارلمانی، شورای ولسوالی و ریاست‌جمهوری بتوانند رأی بدهند.