برگزاری انتخاب عادلانه ضرورت ملی است

جلالتماب دکتور عبدالله عبدالله ريیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (یکشنبه، 13جوزا 1397) با آقای لیوجین سونگ سفیر چین برای افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار نمود.

در این ديدار، پیرامون برگزاری انتخابات عادلانه و مسائل امنیتی افغانستان گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت.

در نخست دکتور عبدالله عبدالله، از همکاری‌های دوامدار چین در افغانستان قدردانی نموده این کمک‌ها را در شرایط حساس کشور حیاتی عنوان کرد. رییس اجراییه همچنان تاکید ورزید تدویر انتخابات به‌موقع و عادلانه، نه تنها تعهد حکومت به مردم افغانستان، بلکه ضرورت ملی است.

رییس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش افزود، به رغم دشواری‌های امنیتی که دشمنان بشریت بر ملت ما تحمیل نموده است اما نیروهای دلیر امنیتی – دفاعی ما با فداکاری و تلاش شبانه روزی در صدد دفاع از تمامیت ارضی کشور هستند. رییس اجرائیه همچنان از پشتیبانی ماموریت حمایت قاطع از نیروهای امنیتی افغانستان سپاسگزاری نمود.

در ادامه نشست اقای لیو جین سونگ سفیر چین برای افغانستان تعهد کشورش را به منظور ادامه همکاری‌های شان در عرصه‌های امنیتی و انکشافی اعلام نموده افغانستان را دوست نزدیک چین خواند. آقای سونگ برگزاری انتخابات موفقانه را از مسوولیت‌های مهم حکومت وحدت ملی دانست. وی در ادامه صحبت‌هایش تاکید ورزید که چین تلاش می‌نماید تا امنیت مطمئن و ثبات پایدار در افغانستان تحقق یابد.