سرمایه‌گذاری و حضور جامعه بین‌المللی در افغانستان به نفع صلح و ثبات منطقه‌‌یی و جهانی است

رییس اجراییه با مسوولین رسانه‌های بریتانیا دیدار کرد

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (چهار شنبه ۱۶ جوزای ۱۳۹۷)‌ در جریان سفر به بریتانیا در محل اقامت خود با مسوولان و نمایندگان رسانه‌های بریتانیا دیدارکرد.

رییس اجراییه در یک نشست دوستانه با مسوولان و نمایندگان جمعی از رسانه‌های معتبر بریتانیا دیدار کرد و دیدگاه‌های حکومت و مردم افغانستان را با آنان در بخش‌های مختلف در میان گذاشت.

رییس اجراییه در این نشست تصویر روشنی از وضعیت سیاسی٬‌امنیتی و اقتصادی کشور ارایه کرد و تاکید نمود که افغانستان به رغم دشواری‌ها توانست سه مرحله‌ی گذار امنیتی٬ سیاسی و اقتصادی را موفقانه پشت سرگذارد. رییس اجراییه در صحبت‌های خود علاوه نمود که حکومت در عرصه‌ي مبارزه با دهشت‌افگنی٬ اصلاحات٬ مبارزه با فساد و فراهم سازی خدمات گام‌های برداشته٬‌اما چالش‌ها و دشواری‌های نیز وجود دارد.

رییس اجراییه همچنان در صحبت‌های خود از کمک‌ها و حضور بریتانیا در افغانستان قدردانی کرد. رییس اجراییه قربانی‌قوای مسلح افغانستان و قربانی‌های ملت و مردم افغانستان در مبارزه با تهدیدات ناشی از تروریزم و دهشت‌افگنی و حضور و همکاری جامعه بین‌المللی نیز قدردانی کرد و خواهان ادامه این همکاری‌‌ها و مشارکت استراتیژیک گردید.

در این نشست پرسش‌های در باره‌ی روابط منطقه‌ای افغانستان٬ روابط با پاکستان٬ مبارزه با دهشت‌افگنی٬ سیاست جدید ایالات متحده امریکا در باه جنوب آسیا٬‌ روابط با چین٬‌ نقش بریتانیا در افغانستان و مذاکرات صلح مطرح گردید و رییس اجراییه به این پرسش‌ها پاسخ‌داد.

رییس اجراییه حضور جامعه‌ی بین‌المللی و کمک‌های جهانی برای افغانستان را به نفع صلح و ثبات منطقه‌يی و جهانی خواند و با قدردانی از ادامه‌ی این حضور و کمک‌ها توضیح داد که بیشترین مسوولیت‌های امنیتی را قوای مسلح افغانستان به عهده دارند و افغانستان تلاش می‌کند به عنوان یک دولت مستقل و مسوول نقش موثر خود را در تامین صلح و ثبات داخلی٬‌ منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا نماید.