رییس اجراییه افغانستان در یک سفر سه روزه وارد بریتانیا گردید

سپیدار-کابل: جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در یک سفر سه روزه امروز (چهار شنبه، ۱۶ جوزای ۱۳۹۷) برای ملاقات با مقامات عالی رتبۀ بریتانیا و سخنرانی در مراکز پژوهشی و دانشگاهی این کشور وارد بریتانیا گردید.

رییس اجراییه کشور در جریان این سفر با جلالتمآب خانم تریزا می نخست‌وزیر بریتانیا٬ شاهزاده چارلز ولیعهد بریتانیا٬ محترم بوریس جانس وزیر امور خارجه بریتانیا٬ محترم پینی‌لوپ ماری موردانت وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا٬ محترم مارک لنکستر وزیر دولت در امور قوای مسلح بریتانیا٬ محترم مارک سیدول مشاور امنیت ملی بریتانیا و تعدادی از مقامات ملکی و نظامی این کشور که در افغانستان ایفای وظیفه نموده‌اند، دیدار و گفتگو می‌کند.

دکتور عبدالله عبدالله همچنان در مدت اقامت خود در اندیشکدۀ چتم‌هاوس و مرکز مطالعات دین٬ آشتی و صلح دانشگاه وینچستر بریتانیا٬ که قبلا از ایشان رسما دعوت نموده بودند٬ درباره‌ی قضایای مربوط به افغانستان سخنرانی می‌نماید.

رییس اجراییه کشور در جریان سفر با رسانه‌های کشور میزبان و رسانه‌های بین‌المللی و تعدادی از هموطنان مقیم بریتانیا در باره وضعیت افغانستان و روابط بریتانیا و افغانستان نیز صحبت خواهد کرد.

تحکیم و گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور٬‌سپاسگزاری و قدردانی از کمک‌های بریتانیا برای حکومت و مردم افغانستان٬‌مبارزه با دهشت‌افگنی٬‌افزایش کمک‌های نظامی و غیر نظامی بریتانیا برای افغانستان و تجهیز و آموزش قوای مسلح افغانستان٬‌ رفاه اقتصادی و کاهش فقر٬ کمک به عودت‌کنندگان و بی‌جاشدگان داخلی٬ اصلاحات و پیشرفت‌ها در حکومت وحدت ملی٬‌تقویت حکومت‌داری خوب٬ مبارزه با فساد٬‌راه‌های تأمین امنیت و دست یافتن به صلح و روابط و نقش منطقه‌ای افغانستان محور اصلی بحث‌ها و مذاکرات این سفر را تشکیل می‌دهند.

 

ریاست امور رسانه‌ها

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان