از تروریزم نباید به عنوان ابزاری برای تحقق سیاست خارجی استفاده شود

رییس اجراییه با وزیر دولت در امور قوای مسلح بریتانیا دیدارکرد

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از امروز (چهارشنبه شنبه ۱۶ جوزای ۱۳۹۷)‌با محترم مارک لنکستر وزیر دولت در امور قوای مسلح بریتانیا در مقر وزارت دفاع این کشور ملاقات کرد.

در این نشست آقای لنکستر تشریف آوری رییس اجراییه کشور را به نمایندگی از قوای مسلح خیر مقدم و خوش‌آمدید گفت و از ادامه‌ی کمک‌های بریتانیا برای افغانستان و قوای مسلح کشور اطمینان داد.

رییس اجراییه با قدردانی و تشکر از استقبال گرم حکومت بریتانیا٬‌از حضور٬‌کمک‌ها و قربانی‌های این کشور در افغانستان برای مبارزه با دهشت‌افگنی و استقرار ثبات در افغانستان تشکر و قدردانی نمود.

رییس اجراییه در این نشست تصویر روشنی از وضعیت امنیتی و نظامی در افغانستان و نبردعلیه تروریست‌ها و گروه‌های دهشت‌افگن ارایه کرد. رییس اجراییه با تمجید و تقدیر از قربانی‌های قوای مسلح افغانستان در مبارزه علیه دهشت‌افگنان امنیت را یکی از چالش‌های عمده کشور خواند. رییس اجراییه همچنان نقش نیروهای بین‌المللی و قوت‌های بریتانیا را در این مبارزه در سطوح مختلف مهم و سازنده ارزیای کرد.

رییس اجراییه در صحبت‌های خود بر مبارزه مشترک علیه دهشت‌افگنی از سوی کشورهای منطقه تاکید نمود و علیه استفاده‌ی ابزاری از تروریزم برای تحقق اهداف سیاست خارجی هشدارداد.

آقای لنکستر با ابراز رضایت از پیش‌رفت‌های به دست‌آمده در افغانستان علاوه نمود که حضور و کمک‌های کشورش برای افغانستان از حمایت مردم بریتانیا برخوردار است و حکومت بریتانیا از روندهایی که توسط افغان‌ها مدیریت شود حمایت می‌کند و خواهان همکاری مشترک منطقه‌ای برای استقرار صلح و ثبات است.

در این نشست همچنان نیازهای قوای مسلح افغانستان٬‌نیاز به کمک‌ها و همکاری‌های بیش‌تر با قوای مسلح٬‌روابط منطقه‌ای افغانستان٬‌پناه‌گاه‌های تروریست‌ها و راه‌های رسیدگی به این مشکل مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.