به نفع هیچ کشور نیست از تروریزم به عنوان ابزاری برای تحقق سیاست خارجی استفاده نماید

رییس اجراییه با وزیر امورخارجه بریتانیا دیدارکرد

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (پنجشنبه ۱۷ جوزای ۱۳۹۷)‌با محترم بوریس جانس وزیر امور خارجه بریتانیا ملاقات کرد.

در این نشست وزیر امورخارجه تشریف آوری رییس اجراییه را به بریتانیا خیرمقدم و خوش آمدید گفت و روابط میان دو کشور را دوستانه و استراتیژیک خواند. آقای جانسن در صحبت‌های خود از ادامه‌ی کمک‌های بریتانیا در تمام عرصه‌ها برای افغانستان و مبارزه با دهشت‌افگنی اطمینان داد و تاکید کرد که کشورش در کنار حکومت و مردم افغانستان قراردارد و تا استقرار صلح و ثبات به حضور خود در کنار دیگر متحدان بین‌المللی ادامه می‌دهد.

رییس اجراییه با تشکر و قدردانی از کمک‌ها و قربانی‌های بریتانیا در امر مبارزه با دهشت‌افگنی و استقرار صلح و ثبات در افغانستان در سالیان اخیر بر ادامه این همکاری‌ها جهت تقویت مردم‌سالاری٬ نهادسازی٬ مبارزه با دهشت‌افگنی و تقویت قوای مسلح افغانستان تاکید کرد.

در این نشست آخرین وضعیت سیاسی٬‌امنیتی٬ مذاکرات صلح٬ روابط با پاکستان٬ نقش کشورهای منطقه در قضایای افغانستان٬‌برگزاری انتخابات در افغانستان و کمک‌های بریتانیا برای افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.