بریتانیا افغانستان را در زمینه راه‌يابی تولیدات کشور به بازارهای جهانی کمک تخنیکی می‌کند

رییس اجراییه با وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا دیدارکرد

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان روز پنجشنبه ۱۷ جوزای ۱۳۹۷ در جریان سفر خود به بریتانیا با خانم پینی‌لوپ ماری موردانت وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا ملاقات کرد.

در این نشست وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا تشریف آوری رییس اجراییه را به بریتانیا خیرمقدم گفت و در باره‌ی فعالیت‌ها و برنامه‌های این وزارت در افغانستان توضیح داد. خانم موردانت در صحبت‌های خود برای رییس اجراییه کشور گفت که این نهاد در افغانستان در عرصه‌های مختلف فعال است و کمک‌های لازم را ارایه کرده و به کمک‌ها و حضور خود در این کشور ادامه می‌دهد.

رییس اجراییه با قدرانی و تشکر از کمک‌های وزارت توسعه بین‌المللی بریتانیا برای افغانستان خواهان ادامه حضور و کمک‌های بیشتر این نهاد در کشور گردید. رییس اجراییه در ادامه‌ی صحبت‌های خود خواهان کمک‌های تخنیکی این وزارت برای برنامه دهلیز هوایی افغانستان جهت راه یافتن تولیدات کشور به بازارهای جهانی گردید. رییس اجراییه همچنان خواهان توجه بیشتر این نهاد در زمینه فراهم سازی فرصت‌های مناسب برای تعلیم با کیفیت برای دختران گردید.

رییس اجراییه همچنان خواهان حمایت و حضور فعال بریتانیا در کنفرانس بین‌المللی اقتصادی در باره افغانستان گردید که قرار است در ماه نوامبر سال روان میلادی در ژنیو-سویس دایر گردد.

وزیر توسعه بین‌المللی وعده سپرد که وزارت متبوع‌اش در این عرصه‌ها افغانستان را به اساس اولویت‌های حکومت وحدت ملی کمک می‌کند.