رییس اجراییه با ولیعهد بریتانیا دیدارکرد

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان عصر پنجشنبه ۱۷ جوزای ۱۳۹۷ با جلالتمآب شاهزاده چارلز ولیعهد بریتانیا در قصر کلرینز ملاقات کرد.

در این نشست شاهزاده چالرز ولیعهد بریتانیا تشریف آوری رییس اجراییه را به بریتانیا خیرمقدم و خوش آمدید گفت و برای مردم و حکومت افغانستان آرزوی موفقیت٬ رفاه و و پیروزی کرد.

رییس اجراییه در این نشست از ولیعهد٬ مردم و حکومت بریتانیا به خاطر حمایت دوام‌دار شان از افغانستان و از علاقمندی شخص ولیعهد به قضایای افغانستان و حمایت از کارهای خیریه و هنری به ویژه در قالب برنامه فیروزکوه تشکر و قدردانی کرد. رییس اجراییه در این نشست تصویر روشنی از وضعیت در افغانستان ارایه کرد و از دورنمای صلح و رسیدن به ثبات گفت.

رییس اجراییه از نقش شخص ولیعهد در موفقیت برنامه فیروزه کوه و کارهایی‌که این نهاد در افغانستان انجا می‌دهد به نیکی یادکر و خواهان تقویت و گسترش فعالیت‌های این نهاد گردید. رییس اجراییه همچنان از شهزاده در خواست نمود تا مدل بزرگ شهرکابل را برای استفاده در توسعه شهری و ارایه خدمات شهری بسازند٬ و از این‌که کارها و دستاوردهای فیروزه کوه در نمایشگاه تابستانی قصر بکینگهم به نمایش گذاشته می‌شود تشکر نمود.

ولیعهد بریتانیا در ادامه صحبت‌های خویش از ادامه‌ی حضور نهادهای تحت اداره‌ایشان در افغانستان اطمینان داد و از حمایت شخص رییس اجراییه از فعالیت‌های فیروزکوه تشکر کرد و ابراز امیداوری نمود که همکاری‌ها میان دو کشور دوست توسعه یابد و افغانستان و مردم این کشور به رفاه٬ سعادت و ترقی دست یابند.