اعلامیه رییس اجراییه در پيوند به شهادت حجت‌الاسلام شیخ جعفر توکلی

با تاسف فراوان اطلاع حاصل کرديم که شخصیت علمی و فرهنگی و عالم جید کشور جناب حجت الاسلام شیخ جعفر توکلی از امامان جمعه مدرسه علمیه صادقیه به دست تروریستان جاهل به شهادت رسیده است.

شهید شیخ جعفر توکلی یکی از چهره‌های فاخر علمی حوزه جنوب غرب و مخصوصا ولایت هرات بود که عمر با برکت خود را صرف ترویج احکام دین، گسترش اخلاق و معنویت و اشاعه ارزش‌های اسلامی در جامعه می‌کرد و با تاسیس مراکز فرهنگی و علمی و راه اندازی رادیو و نشرات چاپی در رشد فرهنگی و ارتقای آگاهی مردم نقش بارز و برجسته‌یی ایفا می‌نمود.

آن شهید سعید علاوه بر فعالیت‌های علمی و فرهنگی در انجام خدمات اجتماعی، کمک رسانی به نیازمندان جامعه و دستگیری از ایتام و فقرا فعال بود و همواره در جهت تقویت وحدت ، همگرایی ملی ، اخوت اسلامی ، هماهنگی علمای دینی و سمت دهی تشکلات جوانان کوشا و فعال بود.

هدف گیری چنین شخصیت‌های فرهنگی ، نو گرا و خیرخواه نشان می‌دهد که دشمنان مردم افغانستان تا چه اندازه از ترویج علم و دانش و آگاهی بخشی به مردم نفرت دارند و چه قدر با علمای جید و وحدت طلب و سرمایه های معنوی جامعه دشمنی می‌ورزند.

من در حالی که مراتب تاسف و تاثر عمیق خود را به خاطر شهادت آقای توکلی ابراز می‌دارم، با خانواده و اعضای هیئت علمی صادقیه و فرهنگیان هرات همدردی نموده، برای آن شهید رضوان الهی و برای بازماندگان شکیبایی از درگاه حق مسئلت می نمایم.

 

داکتر عبدالله عبدالله

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی