پیام رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان به‌مناسبت پیروزی رجب‌طیب اردوغان در انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه

سپیدار-کابل: با کمال مسرت مطلع شدیم که جلالتمآب رجب‌طیب اردوغان با کسب اکثریت آراء در انتخابات ریاست جمهوری کشور دوست و برادر جمهوری ترکیه به عنوان رییس‌جمهور این کشور برگزیده شده است.

پیروزی حزب عدالت و توسعه تحت رهبری جلالمتآب اردوغان را در انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی جمهوری ترکیه برای شخص ایشان و مردم شریف و برادر ترکیه تبریک می‌گوییم و برای آنان آرزوی خوشبختی و سعادت داریم.

ترکیه در دوران رهبری جلالتمآب رجب طیب اردوغان شاهد رشد و توسعه چشم‌گیر بوده و امیدواریم مردم دوست و برادر ترکیه در این دوره نیز به اهداف و آرزوی‌های بزرگ‌ خویش دست یابند و روند رشد و توسعه این کشور ادامه یابد.

افغانستان و ترکیه دارای روابط عمیق و گسترده‌‌ی تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی می‌باشند و در دوره‌های مختلف از روابط نیک و حسنه برخوردارد بوده‌اند. خوشبختانه در دورۀ زعامت جلالتمآب رجب طیب اردوغان، مناسبات و همکاری‌ها میان دو کشور گسترش یافته و ترکیه در سالیان پسین به صورت فعال و موثر در کنار مردم و حکومت افغانستان قرارداشته است.

حکومت وحدت ملی افغانستان انتظار دارد که در دورۀ جدید زعامت ایشان همکاری‌ها میان دو کشور در راستای مبارزه با تروریسم، افراطیت، تأمین صلح و ثبات در افغانستان، دادوستد بازرگانی و گفت‌وگوهای منطقه‌یی افزایش یابد.

 

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان