رییس اجراییه در دیدار با وزیر خارجۀ ازبکستان: از توسعه و افزایش مبادلات تجارتی میان افغانستان و ازبکستان استقبال می‌کنیم

دکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۵ سنبله ۱۳۹۷) با آقای عبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجه ازبکستان و هیأت همراه‌شان در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این دیدار، رییس اجراییه تشریف‌آوری وزیر امورخارجه ازبکستان را به کابل خیرمقدم گفت و از بهبود و افزایش روابط میان افغانستان و ازبکستان استقبال کرد.

دوکتور عبدالله عبدالله ازبکستان را دوست تاریخی و متحد افغانستان خواند و ابراز امیدواری نمود که دو کشور با استفاده از فرصت‌های موجود برای بهبود وضعیت منطقه و استقرار صلح و ثبات تلاش و همکاری نمایند.

آقای کاملوف با تشکر از رییس اجراییه از توسعه و افزایش دادوستد تجارتی میان دو کشور خبر داد و تأکید کرد که کشورش برای ادامه و توسعه این همکاری‌ها آماده است. آقای کاملوف صلح و ثبات در افغانستان را به نفع منطقه و دو کشور دانست. آقای کاملوف از نشست همکاری‌های اقتصادی منطقه‌یی به اشتراک هند در شهر سمرقند خبر داد و از افغانستان خواست در این نشست اشتراک نماید.

در این نشست، همچنان دو طرف دربارۀ مذاکرات صلح و تلاش‌های منطقه‌ای در این زمینه و پروژه‌های زیربنایی بزرگ به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رییس اجراییه با قدردانی از تلاش‌های منطقه‌یی و کشورهای همسایه در پروسۀ صلح، بر اصل مالکیت و رهبری حکومت و مردم افغانستان در این پروسه تاکید کرد.