تعهد بریتانیا به ادامۀ همکاری و کمک با قوای مسلح افغانستان

دکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، روز پنجشنبه (۸ سنبله ۱۳۹۷) با آقای گوین ویلیامسون وزیر دفاع بریتانیا در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

رییس اجراییه کشور تشریف آوری وزیر دفاع بریتانیا را به افغانستان خیرمقدم گفت و از همکاری‌های همه‌جانبه بریتانیا و قربانی‌های این کشور در امر مبارزه با دهشت‌افگنی و کمک به افغانستان سپاس‌گزاری کرد.

رییس اجراییه، بریتانیا را از متحدان استراتیژیک و مهم افغانستان خواند و خواهان ادامۀ همکاری‌های این کشور برای افغانستان و تقویت قوای مسلح کشور گردید.

دوکتور عبدالله عبدالله همچنان در ادامه صحبت‌های خویش از تصمیم بریتانیا برای افزایش نیرو در چوکات ناتو و نیروهای حمایت قاطع در این مرحله ستایش کرد.

آقای ویلیامسون با تشکر از رییس اجراییه و اطمینان از ادامه حضور و کمک‌های همه‌جانبه کشورش برای مردم و قوای مسلح افغانستان گفت که آمده است تا از نزدیک وضعیت را در افغانستان ارزیابی نماید، ‌با مقامات این کشور روی مسایل عمده صحبت کند و از قوای مسلح بریتانیا و قوای مسلح افغانستان دیدن کند.

آقای ویلیامسون در ادامه صحبت‌های خود گفت که از پیشرفت قوای مسلح افغانستان و ارتقای توانایی‌های این نیروها خرسند است.

او از مبارزه و قربانی‌های نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با دهشت‌افگنی قدردانی نمود.

وزیر دفاع بریتانیا همچنان افزود که کشورش آماده است قوت‌های مسلح افغانستان را در بخش ارتقای ظرفیت کمک کند.

در این نشست، آخرین تحولات سیاسی - نظامی در افغانستان، روابط منطقه‌ای، اعمال فشار بالای پاکستان به منظور قطع حمایت از دهشت‌افگنان، مذاکرات صلح و تأثیر سیاست‌های کلان بین‌المللی بالای وضعیت در افغانستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.